تحلیل سهام حکشتی ( كشتيراني جمهوري اسلامي ايران )

  • توسط هادی جنگجو
  • ۵ ماه قبل
  • ۰
تحلیل سهام حکشتی (تحلیل تکنیکال حکشتی و تحلیل بنیادی حکشتی ) تحلیل حکشتی

تحلیل تکنیکال و بنیادی حکشتی

تحلیل تکنیکال حکشتی

همانطور که در تحلیل تکنیکال سهام حکشتی مشاهده می کنید این سهم در حدود ۲ سال است که در روند نزولی به سر می برد و همانطور که در نمودار حکشتی نمایش داده ایم به نظر می رسد ۵ موج نزولی این سهم به پایان رسیده است و حال باید منتظرِ اصلاح آخر این سهم باشیم. آنچه که در تحلیل سهام حکشتی واضح است، حمایت مهمِ ۲ خط روند (کوتاه مدت و بلند مدت) در محدوده قیمتی ۳۳۰ تومان می باشد.

معامله گرانی که با اطمینان و حداقل ریسک خرید می کنند مطمئنا منتظر شکست پر قدرت خط روندِ نزولیِ سهم (که با فلش در چارت نمایش داده ایم) می باشند که به نظر می رسد در محدوده قیمتی ۳۵۸ تومان قرار گرفته باشد.

در صورت رشد و ادامه ی صعود قیمت، می توان هدف اول را در قیمت ۳۸۶ و هدف دوم را در ۴۳۰ تومان قرار داد.(با استفاده از ابزار فیبوناچی)

و در صورت ادامه ی نزولی می توان به محدوده ی ۲۷۴ تومان برای حمایت و برگشت سهم اشاره نمود.

ایراد اساسی معامله در این سهم، حجم مبنای بالا و رشد و کاهش لاک پشتی سهم می باشد!

تحلیل بنیادی حکشتی

سرمایه ثبت شده شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۱۶ هزار و ۳۹۳ میلیارد ریال می باشد.

 صورت وضعیت پرتفوی یک ماهه و حسابرسی نشده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران منتهی به ۳۱ فروردین ماه ۹۷:

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در شرح سرمایه گذاری ابتدای دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ فروردین ماه ۹۷ شرکت های پذیرفته در بورس ۹۷ اعلام کرده که بهای تمام شده این شرکت ۶۳۱ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال و ارزش بازار ۲ هزار و ۱۰۲ میلیارد و ۳۲۸ میلیون ریال بوده است.

بهای تمام شده این شرکت در دوره یاد شده هیچ تغییری نکرده است، در حالی که ارزش بازار آن با کاهش ۲۰۱ میلیارد و ۴۵۶ میلیون ریال در پایان دوره معادل یک هزار و ۹۰۰ میلیارد و ۸۷۲میلیون ریال محاسبه شد.

“حکشتی” در یک ماهه گذشته سهام هیچ شرکت بورسی را واگذار یا خریداری نکرده است.

(کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوره ۹ ماهه منتهی به ۹۶/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۳۱ ریال زیان شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳% کاهش داشته است.

این شرکت طبق گزارش ارائه شده در دوره ی ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ به ازای هر سهم ۱۲۰ ریال سود پیش بینی کرده است.)

و نکته ی نهایی: برای یافتن انتهای اصلاح و یا شروع حرکت صعودی سهام مورد نظر باید منتظر تریگر و نشانه ی مناسبی باشید، این تریگر می تواند از الگوهای کندلیِ صعودی و یا سیگنال رشد دقیق در اندیکاتورها و اسیلاتورها (به عنوان مثال Stochastic و rsi و…) و یا عبور از سقف قبلی و شکست خط روند نزولی و حتی حجم و نوع معاملات و تابلوی سهم و….. که هر کدام از این روش ها بسته به نوع معامله و روش معاملاتیِ معامله گرها در تحلیل سهام انتخاب می شود.

مطالب ارسالی از تیم تحلیلک فقط جنبه تحلیلی دارد و سیگنالی برای خرید و فروش نیست.

امیدوارم تحلیل سهام حکشتی برای شما دوستان سودمند باشد.

مجله اقتصادی تحلیلک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.