چهارشنبه/ 28 مهر / 1400

تساوی نتیجه مطلوب تیم ملی فوتسال مقابل آرژانتین

تیم ملی فوتسال ایران در حساس ترین و دشوارترین بازی خود در جام جهانی ۲۰۲۱ از ساعت ۲۱:۳۰ دوشنبه به مصاف آرژانتین می رود. هر دو تیم بازی ابتدایی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند ولی تفاضل گل آرژانتینی ها بسیار از ایران بهتر است تا آلبی سلسته در صدر جدول گروه قرار داشته باشد. ایران با پیروزی در دو بازی ابتدایی صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرد تا از این حیث با خیالی آسوده به مصاف آرژانتین برود و جدال با این تیم،‌ تنها تعیین کننده صدرنشین گروه ششم باشد.

از مدت‌ها پیش این بحث مطرح شده بود که ایران با صعود به عنوان تیم دوم مسیری آسان برای رسیدن به نیمه نهایی دارد.

چنانچه ایران در گروه ششم به عنوان تیم دوم صعود کند تا مرحله نیمه‌نهایی به تیم‌های اسپانیا، پرتغال، برزیل و روسیه برخورد نمی‌کند. ایران در صورت قرار گرفتن در جایگاه دوم با تیم دوم گروه B یعنی ازبکستان روبرو می شود و در صورت پیروزی در آن بازی در مرحله یک‌چهارم نهایی به احتمال زیاد با قزاقستان بازی خواهد کرد که هر دو تیم حریفان ضعیف‌تری از ایران هستند.

بدین ترتیب شاید ایران صعود به عنوان تیم دوم را برای خود انتخاب کند اما بهتر است که این اتفاق با یک تساوی مقابل آرژانتین رقم بخورد چرا که با تساوی آرژانتین به دلیل تفاضل گل بهتر، صدرنشین می‌شود و ایران تیم دوم صعود خواهد شد اما در این صورت تیم‌ملی چهره یک تیم بازنده را به خود نمی گیرد و قدرتمندانه راهی مرحله بعد می شود که از لحاظ روحی روانی نیز روی تیم های حریف و بازیکنان ایران تاثیر خواهد داشت.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا