تلاش رونالدو برای شکستن رکورد دایی

تلاش کریستیانو رونالدو برای شکستن رکورد علی دایی

کاپیتان تیم ملی پرتغال با زدن ۷ گل دیگر برای این تیم به رکورد علی دایی خواهد رسید.

تلاش رونالدو برای شکستن رکورد دایی

به نقل از مارکا، با فرا رسیدن روزهای فیفا، کریستیانو رونالدو برای ثبت یکی از مهمترین رکوردهای دوران بازی خیز برداشته است. ۷ گل دیگر برای ستاره شماره ۷ و کاپیتان تیم ملی پرتغال کافی است که به رکورد علی دایی به عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال در رده ملی برسد. دایی هم اکنون با ۱۰۹ گل زده این عنوان را در اختیار دارد.

ستاره خط حمله یوونتوس برای رسیدن به این رکورد و شکستن آن در اولین دور از بازی‌های ملی سال ۲۰۲۱ شش روز فرصت دارد که این فرصت با بازی مقابل تیم ملی آذربایجان در هفته نخست بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز می‌شود.

سه روز بعد نیز رونالدو و یارانش دومین بازی خود در مرحله انتخابی را در شهر بلگراد مقابل حریفی سرسخت‌تر مانند صربستان انجام خواهند داد و در نهایت سومین بازی آنها هم روز ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) در لوکزامبورگ مقابل تیم ملی این کشور خواهد بود. با توجه به سطح رقبا، رونالدو صرف‌نظر از مصدومیت یا اتفاقات غیرمنتظره دیگر از شانس بالایی برای گلزنی در هر سه بازی برخوردار است.

رونالدو که اولین بازی ملی‌‌‌اش برای پرتغال را ۲۰ آگوست سال ۲۰۰۳ در سن ۱۸ سالگی مقابل قزاقستان انجام داد، اولین گل ملی خود را در یورو ۲۰۰۴ مقابل یونان به ثمر رساند.

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  واكنش علي دايي به پخش شدن كليپ هاي عباس بوعذار