تحلیل تکنیکال: تپکو (تولید تجهیزات سنگین هپکو)

  • توسط هادی جنگجو
  • ۶ ماه قبل
  • ۰
هپکو ( تپکو )

تحلیل سهام

همانطور که در تحلیل تکنیکال سهام تپکو مشاهده می کنید این سهم در یک چنگال (آندروز) در حرکت است و سهام تپکو به زیبایی به خطوط این چنگال واکنش نشان داده است. تپکو بعد از یک رشد سریع (خط پایین تا خط بالایی و سقف چنگال) نزول خود را شروع کرده است و همانطور که در نمودار و تحلیل سهام تپکو نمایش داده ایم این سهم در قالب یک ۵ موجِ بزرگ (موج شماریِ قرمز رنگ) در حال نزول است و به ظاهر به انتهای این نزول در حال نزدیک شدن هستیم.

انتهای این موجِ نزولی با کف چنگال و کفِ قدیمی سهام تپکو تناسب خاصی دارد!!! و بیش از بیش نوید پایان این نزول را می دهد.

قیمت فعلی هپکو در محدوده ی ۶۰ تومان در حال نوسان است و افت شدید قیمتِ سهم در این چند وقت اخیر سبب ایجاد واکنش های مثبت از سوی معامله گران در این محدوده ی قیمتی شده است و از این به بعد شاهد رسیدن قیمت به کف های قدیمی هستیم، که هر کدام از این کف ها سبب ایجاد امید برای رشد سهم گردیده و در کنار مطالب گفته شده رسیدن به اشباع فروش در rsi هم جالب توجه است!

البته با توجه به تحلیل تکنیکال سهام تپکو ،باید منتظر رسیدن قیمت سهم به محدوده ی ۵۱ تومان باشیم و شاید هر رشدی را تا قبل از رسیدن به این قیمت فقط یک نوسان در نظر بگیریم، همانطور که شاهد نوسانگیری زیاد در هپکو بودیم و هستیم!!! و این جذابیت در قیمت ۵۵ تومان و پایین تر شدیدتر هم می شود.

نکته ی منفی سهم زیان شرکت و خبرهای ضد و نقیض از سوی شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو و وجود شرکت در بازار پایه ب هست که ریسک های مخصوص به خود را دارا می باشد.

آخرین گزارش از شرکت:

تپکو
(گزارش اصلاحی)
توليد تجهيزات سنگين هپکو در دوره ۹ ماهه منتهی به ۹۶/۰۹/۳۰ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۲۸۶ ریال زیان محقق کرده است که نسبت به گزارش قبل ۵۱% افزایش داشته است.

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ مبلغ ۶۶۷,۱۳۹ میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.

 

و نکته ی نهایی : برای یافتن انتهای اصلاح و یا شروع حرکت صعودی سهام مورد نظر باید منتظر تریگر و نشانه ی مناسبی باشید، این تریگر می تواند از الگوهای کندلیِ صعودی و یا سیگنال رشد دقیق در اندیکاتورها و اسیلاتورها (به عنوان مثال Stochastic و rsi و…) و یا عبور از سقف قبلی و شکست خط روند نزولی و حتی حجم و نوع معاملات و تابلوی سهم و….. که هر کدام از این روش ها بسته به نوع معامله و روش معاملاتیِ معامله گرها در تحلیل سهام انتخاب می شود.

مطالب ارسالی از تیم تحلیلک فقط جنبه تحلیلی دارد و سیگنالی برای خرید و فروش نیست.

امیدوارم تحلیل سهام تپکو برای شما دوستان سودمند باشد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.