جدایی هانسی فلیک از بایرن مونیخ قطعی شد

شایعات در مورد آینده هانسی فلیک بالاخره قطعی شد و او بعد از برتری تیمش مقابل ولسفبورگ خبر از جدایی از بایرن مونیخ داد. تنها چند ماه بعد از فتح سه گانه ای تاریخی و رقم زدن نتایجی به یادماندنی روی نیمکت بایرن مونیخ، هانسی فلیک تصمیم به جدایی از این باشگاه گرفته است. به نظر می رسد مقصد بعدی او تیم ملی آلمان خواهد بود و او بعد از رقابت های یورو ۲۰۲۰ به جای یوواخیم لوو روی نیمکت ژرمن ها قرار می گیرد.

جدایی هانسی فلیک از بایرن مونیخ قطعی شد

در ماه های اخیر اخبار زیادی در مورد بروز اختلافات در بدنه باشگاه بایرن مونیخ خصوصا هانسی فلیک و حسن صالح حمیدزیچ منتشر شده بود و به نظر می رسد در نهایت این درگیری ها سرمربی آلمانی و موفق بایرن را متقاعد به قطع همکاری و جدایی کرده است. بایرن مونیخ علیرغم ارائه نمایشی خوب در برابر پاری سن ژرمن از لیگ قهرمانان حذف شد تا شانسی برای تکرار فتح سه گانه نداشته باشد.

البته با برتری امروز بایرن مونیخ برابر ولفسبورگ، آنها در آستانه فتح دوباره بوندسلیگا قرار گرفته اند. بایرن در حال حاضر با هفت امتیاز برتری نسبت به لایپزیش در فاصله پنج هفته مانده به پایان فصل در صدر جدول قرار دارد. اخبار حاکی از احتمال حضور جولیان ناگلزمان، سرمربی جوان لایپزیش روی نیمکت بایرن مونیخ بوده است.

هانسی فلیک ۵۶ ساله در نوامبر ۲۰۱۹ به عنوان سرمربی بایرن انتخاب شد و در اولین فصل حضور خود این تیم را به عنوان قهرمانی بوندسلیگا، جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا رساند. جالب اینجاست ابتدا قرار بود هانسی فلیک به صورت موقت هدایت بایرن مونیخ را به عهده بگیرد، اما شروع درخشان او باعث شد مدیران باشگاه قرارداد این سرمربی را دائمی سازند. البته هانسی فلیک تا سال ۲۰۲۳ با بایرن مونیخ قرارداد دارد و جدایی او منوط به مجوز باشگاه خواهد بود.

هانسی فلیک در پایان این دیدار گفت: امروز به مدیران تیم گفتم که دوست دارم در پایان فصل قراردادم را فسخ کنم. برای من مهم بود که ابتدا مدیران تیم شخصا از سوی خودم درباره این تصمیم اطلاع پیدا کنند. من بعد از حذف بایرن مونیخ از لیگ قهرمانان و در طول هفته قبل به مسئولان باشگاه در مورد تصمیم خودم اطلاع دادم.

من همچنین می خواهم از باشگاه که فرصت هدایت این تیم فوق العاده را به من داد تشکر کنم. این تصمیم برای من آسان نبود. من طرفدار این باشگاه هستم و گرد مولر، پل برایتنر و کارل هاینی رومنیگه همگی اسطوره های دوران کودکی من بودند و من همیشه از باشگاه ممنون خواهم بود. ما در این تقریبا دو سال عملکرد درخشانی در کنار یکدیگر داشتیم و من تحت تاثیر کیفیت و نگرش تیم قرار گرفتم. در مورد دلایل جدایی من نیز در باشگاه صحبت شده و همانجا نیز خواهد ماند.”

هانسی فلیک در مورد احتمال حضور در تیم ملی آلمان گفت: “هنوز هیچ صحبتی با اولیور بیرهوف در مورد حضور در تیم ملی آلمان نداشته ام و آینده مشخص نیست، زیرا ما درگیر مراحل مهم لیگ قهرمانان و بوندسلیگا بودیم. البته حضور روی نیمکت تیم ملی آلمان گزینه ای است که هر مربی باید آن را در نظر بگیرد. اما برای من اتفاقات چند هفته گذشته آسان نبود. من همه چیز را به باشگاه گفتم و این خیلی مهم بود. حرف بیشتر برای گفتن ندارم.”

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا