جزئیات جدید از آتش‌ سوزی ناو خارک

مسئول روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: آتش‌ سوزی ناو خارک از موتورخانه آغاز شده بود که نیروها با یدک کش و بالگرد از محل حادثه به ساحل منتقل شدند.

جزئیات جدید از آتش‌ سوزی ناو خارک

حجت‌الاسلام بهزاد جهانیان روز چهارشنبه اظهار داشت: نیروهای اعزامی برای اطفای آتش‌سوزی ناو خارک ۲۰ ساعت بدون وقفه تلاش کردند اما شدت حریق به حدی بود که نیمی از بدنه ناو ذوب شد و به دریا ریخت.

وی ادامه داد: ناو خارک که از ساعت ۱۱ روز گذشته دچار این حریق شده بود در حدود ساعت هشت و ۳۰ دقیقه امروز در اعماق دریا غرق شد و تلاش ها برای نجات آن نافرجام باقی ماند.

وی اضافه کرد: ۲۰ نفر در این آتش‌ سوزی ۲۰ ساعته دچار آسیب‌های سطحی شدند که به ساحل منتقل شدند و از بین آنان کسانی که جراحت بیشتری داشتند به بیمارستان نیروی دریایی در بندرعباس منتقل و مداوا شدند.

مسئول روابط عمومی منطقه یکم نداجا ابراز داشت: ناو خارک در زمان وقوع حادثه ۴۰۰ نفر پرسنل شامل نیروهای آموزشی و خدمه داشت که همه آنان نجات یافته اند و این حریق تلفات جانی نداشته است.

وی افزود: ناو لجستیکی ۳۰ هزار تنی خارک بعد از ناو بندر مکران بزرگترین ناو لجستیکی منطقه بود و نیروهایی که بر روی آن حضور داشتند در منطقه دوم نیروی دریایی در جاسک حضور دارند.

ناو خارک با سامانه بخار آب حرکت می کرد و برق آن از طریق ژنراتورهای با توان ۵۰۰ کیلو وات تامین می‌شد.

هم اکنون فرمانده نیروی دریایی ارتش به همراه فرماندهان ارشد این نیرو برای بررسی علت حادثه در منطقه دوم نیروی دریایی جاسک به سر می برند.

منبع: ایرنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا