چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

جف بزوس در استارت آپی سرمايه گذاری کرده که مشغول توسعه فناوری هایی براي برنامه ريزي مجدد سلول های بدن و معکوس کردن پيری است.

به گزارش اسکای نیوز، يک استارت آپ جديد با هدف معکوس کردن پيری با سرمايه جف بزوس آزمايشگاهی در انگليس افتتاح مي‌کند.

استارت آپ «آلتوس لبز» (Altos Labs) ۲۷۰ ميليون دلار سرمايه براي توسعه «فناوری برنامه ريزی مجدد بيولوژی» جمع آوري کرده است.

اين فناوري روشي براي جوانسازی سلول‌ها ارائه می کند و به عقيده محققان مي‌توان از آن براي جوانسازی کل بدن حيوانات و در نهايت افزايش طول عمر انسان استفاده کرد.

«شيناي ياماناکا» محققي که در سال ۲۰۱۲ براي کشف برنامه ريزي مجدد سلول‌ها برنده جايزه نوبل شد نيز رئيس هيأت مشاوران علمي اين شرکت است و البته دستمزدي دريافت نمي‌کند.

ياماناکا طي تحقيقاتش کشف کرد با افزودن ۴ پروتئين به سلول‌ها مي‌توان به آنها دستور داد به حالتي بازگردند که ويژگي‌هاي سلول‌هاي بنيادي جنيني در آن ديده مي‌شود.

کارلوس ايزپيسوا بلمونت يک محقق اسپانيايي نيز به اين شرکت مي‌پيوندد. او کشفيات مذکور را روي موش‌هاي زنده آزمايش کرد و نشانه‌هايي از معکوس شدن پيري در آنها رصد کرد. در همين راستا فناوري برنامه ريزي مجدد را اکسير حيات ناميد. او پيش بيني مي‌کند عمر انسان را با کمک اين فناوري مي‌توان تا ۵۰ سال افزايش داد.

البته در آزمايش انجام شده روي موش‌ها، در بخشي از حيوانات نشانه‌هايي از جوان شدن بافت‌ها رصد شد. در بقيه موش‌ها تومورهايي به وجود آمد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا