یکشنبه/ 25 مهر / 1400

خداحافظی با بچه شامپانزه باغ وحش ارم

خداحافظی با بچه شامپانزه باغ وحش ارم

«باران» ماده شامپانزه باغ وحش ارم است که به‌تازگی چهار ساله شده است. این شامپانزه پس از تولد در سال ۹۶ به‌دلیل نارس بودن به‌صورت خانگی نزد ایمان معماریان – دامپزشک سابق ارم- نگهداری شد و پس از حواشی زیاد سرانجام به باغ وحش ارم منتقل شد و حالا قرار است که به یک مرکز بین‌المللی نگهداری از شامپانزه‌ها در کشور کنیا منتقل شود.

پرویز قندالی- مدیر باغ وحش ارم تهران – در مراسم وداع با باران که امروز در مجموعه ارم برگزار شد، با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی درباره شامپانزه‌های باغ وحش ارم طی ماه‌های گذشته اظهار کرد: در این کارگروه تصمیم گرفته شد که باران برای اینکه در شرایط بهتر و بین گروه هم‌سن‌ خود بزرگ شود به یک مرکز بین‌المللی نگهداری از شامپانزه‌ها در کشور کنیا انتقال داده شود.

وی ادامه داد: در این زمینه مکاتباتی با استادان و متخصصان انجام و در نهایت تصمیم گرفته شد این انتقال انجام شود.

ماده شامپانزه چهار ساله ارم به نام «باران» امشب به یک مرکز بین‌المللی نگهداری از شامپانزه‌ها در کشور کنیا منتقل می‌شود تا در کنار گروه هم سن خود زندگی کند.

مدیر باغ وحش ارم ضمن بیان اینکه برای انتقال باران با سازمان‌ها و مراکز نگهداری بین‌المللی متعددی در این مدت مکاتبه شد، گفت: در نهایت تصمیم گرفتیم که باران را به مرکز سوییت واترز «sweetwaters chimpanzee sanctuary» در کشور کنیا منتقل شود. از حدود چهار ماه گذشته فرایند انتقال باران آغاز و آزمایش‌های مدنظر کشور کنیا توسط موسسه رویان انجام شد و تمام مراحل اداری آن طی و منجربه این شد که باران امشب ساعت ۲۳ شب با هواپیما به مقصد کشور کنیا منتقل شود.

وی خاطرنشان کرد: شرایط و امکانات نگهداری از باران در باغ ‌وحش ارم فراهم بود اما تنها به ‌دلیل اینکه در یک مرکز بین‌المللی و بین هم سن‌های خود بزرگ شود، این تصمیم گرفته شد و امیدواریم این اتفاق به خیر و خوشی انجام شود.
به گفته قندالی، شرکت ارم سبز و باغ وحش تهران در ایام تعطیلی که هیچ درآمدی از حضور بازدیدکنندگان نداشت به‌خوبی توانست هزینه‌های نگهداری و تغذیه حیوانات را که ماهانه ۴۰۰ میلیون تومان بود را مدیریت کند.
مدیر باغ وحش ارم اظهار کرد: امیدواریم باران فردا (۱۴ تیر) به مرکز سوییت واترز برسد همچنین قرار شده است که این مرکز گزارش‌های لازم را به ما ارائه کند تا از شرایط حیوان مطلع باشیم و بتوانیم آن را از راه دور چک کنیم. ما همیشه جویای احوال باران خواهیم بود چراکه او فرزند باغ‌ وحش ارم است.

ماده شامپانزه چهار ساله ارم به نام «باران» امشب به یک مرکز بین‌المللی نگهداری از شامپانزه‌ها در کشور کنیا منتقل می‌شود تا در کنار گروه هم سن خود زندگی کند.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا