خودرو اپل با چراغ مادون قرمز

با تمام پیشرفت‌های خودروسازی، انتشار اخبار خودرو اپل همچنان هیجان انگیز است. حالا دنیا اخبار خودروی اپل را بیشتر دنبال می‌کند. استفاده اپل از چراغ‌های مادون قرمز اخباری است که به تازگی از این غول تکنولوژی بیرون آمده است.

مادون قرمز خودرو اپل

با چراغ مادون قرمز خودرو اپل دید راننده تا ۳ برابر افزایش می‌یابد.

اپل در حال کار بر روی اینفرارد یا همان مادون قرمز در خودرو اپل است. این چراغ‌ها دید راننده را تا ۳ برابر بهبود می‌دهد. اپل می‌خواهد کاری کند که خودروی برقی و خودرانش بتواند تمام فضای اطرافش را حتی در تاریکی مطلق ببیند.

این پتنت اپل در خودروی اپل که در حقیقت یک سیستم دید در شب بسیار پیشرفته و پیچیده است می‌تواند موانع، خطرات و سایر مشکلات جاده را شناسایی کند.

سیستمی که در خودروی اپل استفاده می‌شود ترکیبی از نور مرئی، قرمز نزدیک (NIR) و مادون قرمز موج بلند (LWIR) است. به کمک این سیستم دید در شرایط نوری بسیار ضعیف بهبود می‌یابد و مشکلی برای خودرو به وجود نخواهد آمد.

دید در شب خودرو اپل

برد موثر شناسایی اشیا در خودرو اپل بصورت فوق‌العاده‌ای افزایش یافته است.

برد موثر برای شناسایی اشیا در حدود ۶۰ متر است. این برد در خودروی اپل به کمک سیستم مادون قرمز به ۲۰۰ متر می‌رسد که خارق‌العاده است. با این برد سرعت خودرو و امنیت سرنشینان به شدت می‌تواند افزایش یابد. این محدوده به خودرو خودران برقی اپل این امکان را می‌دهد که پیش از اینکه به مانعی برسد، آن را تشخیص داده و در همین زمان جهت به حداقل رساندن ریسک تصادف بهترین تصمیم را بگیرد.

به نظر می‌رسد ورود چنین محصولی به بازار چند سالی طول بکشد. شاید در این مدت اپل به سیستم‌های پیشرفته‌تری دست پیدا کند.

با مجله اینترنتی تحلیلک از جدیدترین اخبار در حوزه صنعت و تکنولوژی بهره مند شوید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک