شنبه/ 27 شهریور / 1400

خورشت کرفس از خورشت های اصیل و خوشمزه ایرانی است که به شیوه های متفاوتی درست می شود. این غذا هم با گوشت قرمز و هم با مرغ پخته می شود، بعضی از لوبیا چیتی یا لوبیا قرمز هم برای پخت آن استفاده می کنند و بعضی هم بدون لوبیا آن را درست می کنند، ولی با توجه به خواص آن بهتر است از لوبیا هم استفاده کنید که باعث خوشمزه تر شدن خورشت کرفس هم می شود.

 

مواد لازم خورشت کرفس برای ۳ نفر

گوشت گوسفندی ۳۰۰ گرم

کرفس به همراه نعناع و جعفری ۴۰۰ گرم

لوبیا چیتی ۱۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد متوسط

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذا خوری

آبغوره به میزان لازم

نمک و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه خورشت کرفس

در شروع کار لازم است این نکته را راجع به سبزی نعناع و جعفری و نسبتشان با کرفس بگوییم؛ میزان این دو سبزی نصف میزان کرفس است، یعنی اگر ۱ کیلو کرفس داریم، نیاز به نیم کیلو نعناع و جعفری داریم و نسبت نعناع به جعفری هم ۱ به ۲ است، چون نعناع زیاد باعث تلخی خورشت می شود.

پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و با مقدار کمی روغن تفت می دهیم. وقتی که پیازها به اصطلاح سبک شدند، زردچوبه و فلفل سیاه را اضافه کرده و تفت می دهیم و سپس گوشت ها را به آن اضافه می کنیم و کرفس را که به همراه نعناع و جعفری سرخ کرده بودیم، به آن ها اضافه می کنیم و تفت می دهیم. در ادامه آب را به خورشت اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا خوب بپزد.

در اواخر پخت حدود ۱ ساعت مانده به اتمام پخت خورشت، ادویه کاری و یک قاشق رب گوجه فرنگی را سرخ کرده یا درون مقدار کمی آب حل می کنیم و به خورشت اضافه می کنیم.

بعد از گذشت این زمان خورشت ما جا افتاده و پخته شده و زمان اضافه کردن چاشنی خورشت که آبغوره است، می رسد و میزان آن به ذائقه شما بستگی دارد.

 

برای آموزش های بیشتر غذاهای سنتی و محلی ایرانی با گروه آشپزی تحلیلک همراه باشید.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا