همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش دامن لنگی با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم. سایز الگوی مورد نیاز برای دامن در این روش بر اساس جدول سایزبندی تعیین می شود. اندازه دور باسن برای انتخاب سایز مناسب درنظر گرفته می شود.

 

آموزش الگوی دامن لنگی

برای رسم الگوی دامن لنگی به روش سایزبندی به ۲ عدد جلوی کامل نیاز داریم. الگوی جلو دامن را به صورت کامل رسم کرده سپس از قسمت پنس سمت راست، لنگی می کنیم. (در این مدل دامن الگو را از ۲ سانتی متر مانده به پهلو تا پنس سمت راست می توانیم لنگی کنیم که بهترین حالت از قسمت پنس است.)

الگوی روی دامن به صورت فون انجام می شود. برای دامن مجلسی فون شماره ۳ را استفاده می کنیم.

1

خط صافی از قسمت پنس تا پایین کشیده و این خط صاف را به صورت هلال به نیمه قسمت چپ دامن وصل می کنیم. پنس دامن بسته می شود. (قسمت روی دامن)

برای قسمت زیری دامن می توان الگوی قسمت رویی را رولت کرد و از قسمت جلو در کمر ۱.۵ سانتی متر پایین آمده و به پهلو صفر می کنیم و در قسمت پهلو هم ۱.۵ سانتی متر داخل می شویم و به خط باسن بزرگ وصل می کنیم. می توان برای تکه زیری پنس را بدوزیم و یا ببندیم.

الگوی پشت دامن لنگی: الگوی پشت دامن به صورت ساده رسم می شود.

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید و از آن لذت ببرید.

 برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.
 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا