همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش دامن پیلی دار دوطرفه با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم. سایز الگوی مورد نیاز برای دامن در این روش بر اساس جدول سایزبندی تعیین می شود. اندازه دور باسن برای انتخاب سایز مناسب درنظر گرفته می شود.

 

آموزش الگوی دامن پیلی دار دوطرفه

برای رسم الگوی دامن پیلی دار دوطرفه ابتدا الگوی اولیه را می کشیم و ویژگی های اندامی را بر روی آن اجرا می کنیم. این مدل از دامن نیازی به جلو کامل ندارد. از پنس خطی صاف به پایین دامن می کشیم و آن را قیچی می کنیم و به اندازه دلخواه پیلی می دهیم. این اندازه ها معمولا بین ۲۴_۱۴_۱۲_۷_۴ سانتی متر تعیین می شود.

پنس ها باید دوخنه شوند. دامن را مطابق شکل فون می کنیم.

دامن پیلی دار دوطرفه

الگوی پشت دامن

الگوی پشت دامن نیز به صورت ساده رسم می شود و به اندازه الگوی جلو آن را فون می کنیم.

شما می توانید از آموزش سایر مدل های دامن پیلی دار (دامن پیلی دار در وسط جلو و دامن پیلی دار یک طرفه) در سایت استفاده کنید.

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید و از آن لذت ببرید.

 برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.
امیدواریم مطلب آموزش خیاطی دامن پیلی دار دوطرفه برای شما مفید بوده باشد.
 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده