اخبار بهداشت و سلامت خبرهای داغ

داروی جدید کرونا کشف شد

داروی جدید ویروس کووید-19 کرونا

محققان دانشگاه “ای اند ام” تگزاس در مطالعه اخیر خود اظهار کرده‌اند که یک داروی قلب مورد تأیید فدرال تأثیر قابل توجهی در تداخل ورود کرونا ویروس سندرم حاد تنفسی ۲ به سلول انسانی میزبان نشان داده است. این دارو می تواند به عنوان داروی جدید کرونا (کووید-۱۹) مورد استفاده قرار بگیرد.

به نقل از مدیکال اکسپرس، داروی”بپریدیل”(bepridil) که با نام تجاری “واسکور”(Vascor) شناخته می‌شود در حال حاضر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان آنژین قلبی تأیید شده است.

پروفسور “ونش ری لو”(Wenshe Ray Liu) از دانشگاه ای اند ام تگزاس و پروفسور “چین تی کینت سنگ”(Chien-Te Kent Tseng) از دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس محققان ارشد این مطالعه هستند.

لو گفت: در حال حاضر فقط داروی رمدسیویر تاثیر کمی بر بهبود حال بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دارد و ویروس ممکن است به راحتی از دست آن فرار کند. بنابراین یافتن داروهای جایگزین ضروری است. گروه ما بیش از ۳۰ داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا و سازمان دارویی اروپا را بررسی کرد تا توانایی آنها در جلوگیری از ورود کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ به سلول‌های انسانی را بسنجد. این مطالعه نشان داد که بپریدیل بیشترین پتانسیل را برای درمان کووید-۱۹ دارد و می توان این دارو را به عنوان داروی جدید کرونا معرفی کرد.

مطالعه محققان اکنون در سایت مجله (PNAS) در دسترس است و برای چاپ در تاریخ ۹ مارس برنامه ریزی شده است.

 

منبع: ایسنا

بخوانید!  ابداع تست 10 دقیقه ای کرونا در فرانسه

نوشته های مرتبط

مسواک زدن و استفاده از خمیر دندان برای کودکان

کودک من

خصوصیات مورد نظر برای مسواک کودکان

نویسنده سلامتی تحلیلک

بلوک مهم و ۷.۸ درصدی قند پیرانشهر معامله شد + نام خریداران

هادی جنگجو