خیاطی به روش گرلاوین؛ دامن برش دار شماره ۲

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با روش گرلاوین و آموزش رسم الگوی دامن برش دار شماره ۲ در جلو به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

الگوی دامن برش دار شماره ۲

برای رسم الگوی دامن برش دار شماره ۲ ابتدا طرح الگوی اولیه را می کشیم سپس از لبه قسمت جلو از خط باسن کوچک به طور هلال به انتهای پنس بزرگ روی خط باسن بزرگ وصل می کنیم و از همین نقطه به طور هلال به خط باسن کوچک به طرف پهلو می کشیم. از انتهای پنس بزرگ تا پایین دامن خط کشیده، ابتدا ۱.۵ سانتی متر اوزمان داده بعد از وسط خط اوزمان الگو را دو قسمت می کنیم.

برش قسمت بالا روی دولای پارچه قرار داده و جای دوخت گذاشته و برش می زنیم.

برای بخش پایین الگو، قسمت اول را روی دولای پارچه گذاشته، سپس ۱۴ تا ۲۴ سانتی متر فاصله می گذاریم و قسمت دوم را قرار می دهیم. بعد جای دوخت گذاشته و برش می زنیم. ۱۴ سانتی متر برای دامن پیلی دار یک طرفه و ۲۴ سانتی متر برای پیلی دو قلو است.

بخوانید!  آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده

پشت دامن ۱.۵ سانتی متر فون می شود.

 

نکات آموزشی روش گرلاوین

همراهان گرامی، برای آشنایی با نکات اولیه اندازه گیری و رسم الگوی اولیه در این روش و همچنین مفید واقع شدن مطلب فوق به مطالب آموزش خیاطی به روش گرلاوین (قسمت اول، قسمت دوم، قسمت سوم و قسمت چهارم) مراجعه کنید تا با تمامی نکات این روش آشنا شوید.

امیدواریم آموزش خیاطی به روش گرلاوین برای شما عزیزان مفید باشد و از همراهی شما سپاسگزاریم.

مجله اینترنتی تحلیلک