در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با روش گرلاوین و آموزش رسم الگوی دامن پیلی دوقلو در جلو به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

الگوی دامن پیلی دوقلو در جلو

برای رسم الگوی دامن پیلی دوقلو در جلو ابتدا چارچوب اولیه الگو را می کشیم. سپس جلو و پشت الگو را از هم جدا می کنیم. برای برش بر روی پارچه از لبه قسمت جلو از دولای پارچه ۲۴ الی ۳۰ سانتی متر داخل رفته بعد الگوی جلو را قرار می دهیم که مقدار اضافه یک پیلی دوقلو در وسط جلو است.

اگر تمایل داشته باشید که پیلی در قسمت پشت نیز باشد مانند قسمت جلو عمل می کنیم ولی اگر در قسمت پشت پیلی نخواسته باشیم ۱.۵ سانتی متر فون می کنیم.

دامن پیلی دوقلو

بلندی پیلی ۲۵ الی ۳۰ سانتی متر است. برای اینکه پیلی از قسمت کمر نگهداری شود نصف پیلی را جای دوخت قرار می هیم.

 

نکات آموزشی روش گرلاوین

همراهان گرامی، برای آشنایی با نکات اولیه اندازه گیری و رسم الگوی اولیه در روش گرلاوین و همچنین مفید واقع شدن مطلب فوق به مطالب آموزش خیاطی به روش گرلاوین (قسمت اول، قسمت دوم، قسمت سوم و قسمت چهارم) مراجعه کنید تا با تمامی نکات این روش آشنا شوید.

بخوانید!  آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده

امیدواریم آموزش خیاطی به روش گرلاوین برای شما عزیزان مفید باشد و از همراهی شما سپاسگزاریم.

مجله اینترنتی تحلیلک