دوشنبه/ 8 آذر / 1400

نقش پر رنگ دانشگاه امام صادق در دولت رییسی

 

نقش فارغ‌ التحصیلان دانشگاه امام صادق علیه السلام در دولت سیزدهم بیشتر شده است و پست‌ های کلیدی و حساسی را از آن خود کرده‌اند.

پس از گذشت تنها چند ماه ازآغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی، نقش فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق علیه السلام در پست‌های کلیدی دولت او بیشتر شده است. تاکنون چه کسانی از دانشگاه امام صادق علیه السلام در دولت پست گرفته‌اند؟

حجت عبدالملکی، وزیر کار: کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السلام و دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان را دارد.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد: کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته رشته اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السلام و مدرک دکتری اقتصاد را از واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران گرفته است.

نقش پر رنگ دانشگاه امام صادق در دولت رییسی

علی باقر کنی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه: فارغ‌التحصیل رشته معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السلام است.

داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی: دارای مدرک تحصیلی دکتری علوم اقتصادی، گرایش اقتصاد سنجی و اقتصاد بخش عمومی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد اقتصاد و معارف اسلامی از دانشگاه امام صادق علیه السلام است.

محمد حسینی، معاون رئیس جمهور در امور مجلس: در مقطع کارشناسی ارشد در رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق علیه السلام فارغ‌التحصیل شد. او سپس به دانشگاه تهران رفت و دکترای خود را در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی اخذ کرد.

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و امور استخدامی کشور: دکترای تخصصی مدیریت منابع انسانی است که عضویت هیات علمی دانشگاه، ریاست دانشکده مدیریت دانشگاه امام صادق علیه السلام را در کارنامه علمی خود دارد.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس: فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد پیوسته در دانشگاه امام صادق علیه السلام بوده و مدرک دکترای خود را در دانشگاه پیام نور اخذ کرده است.

نقش پر رنگ دانشگاه امام صادق در دولت رییسی

وحید یامین پور، معاون وزیر ورزش: فارغ‌التحصیل دکتری رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه امام صادق علیه السلام است.

غلامحسن اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور: مدرک دکترای حقوق خصوصی خود را با درجه عالی از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرد اما ریاست دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق علیه السلام را نیز در کارنامه خود دارد.

علی صالح‌آبادی، رئیس‌ ‎ کل بانک مرکزی: کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق علیه السلام و دکتری مدیریت مالی از دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام است.

البته پیمان جبلی که با حکم رهبر انقلاب رئیس صدا و سیما شد نیز در دانشگاه امام صادق علیه السلام تحصیل کرده است. او مدرک کارشناسی ارشد را در رشته معارف اسلامی و تبلیغ و مدرک دکترا در رشته فرهنگ و ارتباطات، را از دانشگاه امام صادق علیه السلام دریافت کرده ‌است.

نقش پر رنگ دانشگاه امام صادق در دولت رییسی
نقش پر رنگ دانشگاه امام صادق در دولت رییسی

حالا باید دید آیا از دانشگاه امام صادق علیه السلام باز هم کسی وارد ارگان‌ها و زیرمجموعه‌های زیر نظر دولت می‌شود یا نه. آنهم در حالی که هنوز فقط چند ماه از دولت رئیسی گذشته است.

آخرین خبر

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا