پنجشنبه/ 7 مرداد / 1400

تازه‌ ترین خبر درباره کشتی هدف گرفته شده در اقیانوس هند

ابتدا گفته می‌شد که این کشتی اسرائیلی است اما اکنون گزارش می‌شود که شرکت "دریانوردی زودیاک" متعلق به ایال اوفر، تاجر اسرائیلی، گفته که این کشتی متعلق به آن یا تحت مدیریت آن نیست.

تازه‌ ترین خبر درباره کشتی هدف گرفته شده در اقیانوس هند

 

گزارش‌ها حاکیست یک کشتی باربری که در مسیر جده به امارات متحده عربی هدف حمله قرار گرفته تا چند ماه پیش متعلق به شرکتی تحت مدیریت یک اسرائیلی بوده است، اما حالا فروخته شده است.

ابتدا گفته می‌شد که این کشتی اسرائیلی است اما اکنون گزارش می‌شود که شرکت “دریانوردی زودیاک” متعلق به ایال اوفر، تاجر اسرائیلی، گفته که این کشتی متعلق به آن یا تحت مدیریت آن نیست.

خبر حمله روز شنبه را نخست شبکه لبنانی المیادین، نزدیک به حزب‌الله، گزارش داد و رسانه‌های اسرائیلی هم به نقل از منابع امنیتی آن را تایید کردند.

شبکه ان‌۱۲ به نقل از منابع آگاه در تشکیلات دفاعی رژیم صهیونیستی که از آنها نام نبرد گزارش داد که کشتی احتمالا هدف اصابت یک موشک قرار گرفته اما خسارت شدیدی ندیده و به راه خود ادامه می‌دهد.

شبکه ان۱۲ گزارش داده بود که کشتی به نام “تیندال” تحت مالکیت شرکت بین‌المللی “دریانوردی زودیاک ال‌تی‌دی” که مقر آن در لندن است، بود.

اما این شرکت اکنون اعلام کرده که کشتی “سی اس اِی وی تیندال” را چندین ماه پیش فروخته بود.

نیویورک تایمز به نقل از یک مقام امنیت ملی اسرائیل گزارش می‌دهد که تصور می‌شود این کشتی هدف حمله یک هواپیمای بدون سرنشین  یا کماندوهای دریایی قرار گرفته باشد.

این مقام هم گفت که کشتی دچار خسارات جزئی شده است. این روزنامه به نقل از منابع آگاه می‌نویسد که این کشتی اخیرا به شرکتی فروخته شده که هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارد.

به گزارش بی.بی.سی داده‌های شرکت رهگیری ترددهای دریایی، ریفینیتیو آیکان، نشان می‌دهد که تیندال که با پرچم لیبریا حرکت می‌کرد آخرین بار در بندر جده پهلو گرفته بود و اکنون در آب‌های نزدیک دوبی است.

امیر بوهبوت، دبیر نظامی و امنیتی وبسایت خبری والا در تل‌آویو می‌گوید هیچ یک از خدمه کشتی اسرائیلی نبوده‌اند و کسی هم کشته نشده است.

او نوشته: “عاملان حمله احتمالا فقط می‌خواستند پیغامی بدهند که اگر لازم باشد ما هم می‌دانیم چطور در دریا پاسخ بدهیم.”

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا