یکشنبه/ 2 آبان / 1400

درخواست رژیم صهیونیستی برای مذاکره مستقیم با حماس

به نقل از خبرگزاری سما فلسطین، عیساوی فریج، وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی از حزب مرتز امروز (سه‌شنبه) در مصاحبه‌ای با رادیو اسرائیل اظهار کرد: گزینه جنگ و ورود به عملیاتی نظامی با حماس در نوار غزه باید آخرین راه‌حل باشد.

وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ما باید شجاعانه به خارج از صندوق ها (آرای انتخاباتی) بیندیشیم و چگونگی حل مسایل را بررسی کنیم.

او افزود: ما نیاز داریم با حماس مستقیما گفتگو کنیم و باید بفهمیم چگونه فشار فعلی در غزه را بکاهیم.

گیورا ایلاند، رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با رادیوی ارتش اسرائیل گفت: چرا در مرزهای شمالی آرامش نسبی وجود دارد؟ چون بر عکس غزه، کشور لبنان برخوردار از زیرساخت‌ها است و موارد زیادی در این کشور وجود دارند که در جنگ تخریب خواهند شد اما “رهبری غزه چیز زیادی برای از دست دادن و نابود شدن ندارد.”

رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: غزه تمامی عناصر کشور مستقل را دارد، آنها صرفا نه به دلیل نهاد نظامی و یا برخی ملاحظات نظامی بلکه به دلیل برخی اصطلاحات که می‌گویند “غزه یک سازمان تروریستی است و با آنها گفتگو نمی‌کنیم”، راه را بستند در حالی که این نادرست است، “کشورهای” همسایه با یکدیگر گفتگو می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا