شنبه/ 27 شهریور / 1400

دست رد اپل به سینه سامسونگ

 

به نقل از وب‌سایت کره‌ای The Elec و به گفته منابع ناشناس، اپل امیدوار است سامسونگ را در زمینه تامین قطعات لنز تله‌فوتو پریسکوپی برای آیفون‌های 2023 دور زده و جایگزین جدیدی را به‌جای این شرکت انتخاب کند.

حذف سامسونگ از تولید لنز پریسکوپی آیفون ۲۰۲۳ اپل

این گزارش ادعا می‌کند که اپل برای تامین یک ماژول لرزشگیر اپتیکال برای دوربین، به Jahwa Electronics که بخشی از زنجیره تامین سامسونگ محسوب می‌شود، مراجعه کرده است. Jahwa این فناوری را با کمک سامسونگ توسعه داده که می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در پتنت اپل شود. بر اساس این گزارش، به‌احتمال زیاد اپل راه‌حل خود را برای ثبت این اختراعات بکار خواهد گرفت و یا درنهایت، مجبور به پرداخت هزینه برای کسب مجوز از سامسونگ خواهد شد.

Elec ادعا می‌کند که لنز پریسکوپی تله‌فوتو به مدل‌های آینده آیفون در سال 2023 خواهد رسید، اما این رسانه پیش‌تر ادعا کرده بود که اپل ممکن است از اجزای ساخته شده توسط سامسونگ برای یک لنز پریسکوپی در حداقل برخی از مدل‌های آیفون در سال 2022 استفاده کند.

بر اساس گزارشات، شرکت تابعه Electro-Mechanics سامسونگ، قطعاتی مانند محرک‌ها و لنزها را برای LG عرضه می‌کند که در ادامه این شرکت نیز قطعات مورد نیاز برای تولید ماژول پریسکوپی دوربین را برای اپل تامین می‌کند. ظاهراً این اقدام مانع از آسیب دیدن روابط اپل با ال جی و حل مشکلات مربوط به پتنت این فناوری می‌شود.

احتمال وجود یک لنز تاشو یا “پریسکوپی” در آیفون‌های 2022، برای اولین بار توسط تحلیلگر مشهور، مینگ چی کو در ماه مارس سال گذشته مطرح شد و از آن زمان شایعات متعددی درباره آن وجود دارد. این فناوری امکان افزایش بزرگنمایی اپتیکال در آیفون‌ها را به آنها می‌دهد و به‌مراتب فراتر از محدوده فعلی 2x و 2.5x موجود در آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس می‌باشد. به‌عنوان مثال، تلفن هوشمند هواوی پی ۴۰ پرو پلاس هواوی، دارای لنز پریسکوپ با زوم اپتیکال تا 10 برابر است.

با استفاده از لنزهای تاشو پریسکوپی، نور جذب شده توسط سنسور تصویر منحرف شده که باعث افزایش بزرگنمایی نوری و بهبود کیفیت تصویر می‌شود و در عین‌حال، طراحی لنز جمع و جور مناسب برای گوشی‌های هوشمند را حفظ می‌کند.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

 

اسکرول به بالا