چهارشنبه/ 28 مهر / 1400

دوآل پا بهترین فیلم جشنواره SorsiCorti ایتالیا شد

محمدرضا مرادی نویسنده و کارگردان این فیلم کوتاه اظهار کرد: فیلم کوتاه دوآل پا به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر اراک و بنده در سال ۱۳۹۹ در طبس فیلمبرداری شد.

وی افزود: دوآل پا یک اقتباس از سفرهای سندباد است. جوانی در بیابان گم شده و خودرو سواری اش از کار افتاده است و مجبور می شود پیاده مسیرش را در پیش بگیرد. جوان در یکی از روستاهای نزدیک با پیرمردی مرموز روبرو می شود. پیرمرد خواسته غریبی دارد و به پسر پیشنهاد کتاب طلا می دهد. پسر برای رسیدن به کتاب طلا تنها یک شرط دارد آن هم این است که مرکب پیرمرد شود!

این هنرمند اراکی گفت: این فیلم تاکنون برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی جشنواره فیلم کوتاه تهران، نامزد بهترین فیلمنامه اقتباسی از یازدهمین جشن ایسفا، برنده بهترین فیلم از نگاه مخاطبین از جشنواره ریور ایتالیا، برنده بهترین فیلم از پانزدهمین دوره از جشنواره سورتی کورتی ایتالیا شده است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره SorsiCorti ایتالیا ۲۱ و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۱ در شهر پالرموی ایتالیا برگزار شد، افزود: در بیانیه هیات داوران این جشنواره در مورد جایزه فیلم کوتاه «دوآل‌پا» آمده است “دوآل‌پا نشان دهنده ناامیدی‌ها، اضطراب‌ها و خواسته‌هایی است که هر مردی با خود به همراه دارد، که او را مقید کرده و تقریبا با وزن خود او را خرد می‌کند”.

مرادی اضافه کرد: طبق نظر داوران این جشنواره، فیلم معنای عمیق این موجود افسانه‌ای را بازیابی می‌کند. آن را از یک حکایت کهن می‌گیرد و از طریق داستانی که با دقت فنی بالا و بازی درخشان بازیگران اصلی بازگو می‌شود، به جهان معاصر باز می‌گرداند.

کارگردان فیلم دوآل پا، “آرش رضایی” و “آرش اشاداد” را بازیگران این فیلم کوتاه ۱۸ دقیقه ای معرفی کرد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا