در دوران کرونا کدام میوه را بخوریم، کدام را نخوریم؟

در دوران کرونا کدام میوه ها را بخوریم، کدام را نخوریم؟

زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مصرف میوه و سبزی به خاطر دارا بودن مواد مغذی گوناگون از جمله ویتامین‌های A ،C ،B، املاح معدنی آهن، منیزم، پتاسیم و مواد آنتی اکسیدانی همچون فلاونوئید و کارتنوئید می‌تواند با تقویت سیستم ایمنی ما را دربرابر بیماری‌ های زیادی به خصوص کرونا بیمه کند.

آنتی اکسیدان‌ها از طریق ترکیب شدن با رادیکال‌های آزاد که به دنبال واکنش‌های اکسیداسیونی در بدن تولید می‌شوند و از آسیب و تخریب سلول‌های بدن جلوگیری می‌کنند. در واقع مصرف سبزیجات رنگارنگ به دلیل املاح معدنی و ویتامین‌های مختلف می‌توانند بروز بیماری‌های غیر واگیر مثل بیماری‌های قلبی، فشار خون، دیابت، سرطان به خصوص سرطان‌های دستگاه گوارش و چاقی را در افراد کاهش دهند.

مصرف میوه و سبزی با تقویت سیستم ایمنی می تواند ما را در برابر بیماری‌ های زیادی به خصوص کرونا بیمه کند.

در دوران کرونا کدام میوه ها را بخوریم، کدام را نخوریم؟

همچنین مصرف میوه و سبزی می‌تواند از افزایش وزن و چاقی که احتمال ابتلا به کرونا را در فرد افزایش می‌دهد جلوگیری کند. چاقی خود یک عامل خطر مهم ابتلا به کرونا محسوب می‌شود. مرگ و میر ناشی از کوید ۱۹ در افراد چاق بیشتر است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار داشت: در میان میوه‌ ها مرکبات و سیب از پرخاصیت‌ترین میوه‌ها هستند. مصرف موز به دلیل داشتن کالری زیاد باید محدود شود. خیار نیز چون کالری بسیار کمی دارد و برای کسانی که اضافه وزن دارند یا دچار دیابت یا چاقی هستند، بسیار مناسب است.

بخوانید!  آمار کرونا 24 فروردین ۱۴۰۰ / تعداد جان باختگان به مرز 300 نفر رسيد

بهتر است در ایام کرونا از مصرف توت فرنگی که میوه فصل بهاری است و به دلیل بافت میوه که نمی‌توان به خوبی آن را ضد عفونی کرد خودداری کنید.

مجله اینترنتی تحلیلک