سه‌شنبه/ 27 مهر / 1400

دیدن ونیز پولی شد

به نقل از روزنامه ایتالیایی استامپا، ونیز که یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود از تابستان ۲۰۲۲ علاوه بر دریافت هزینه ورودی، گردشگران را ملزم به رزرو سفر خود نیز خواهد کرد و همچنین دروازه‌هایی برای ورود به بخش تاریخی ونیز نصب خواهد شد.

از سال‌ها پیش تاکنون بحث‌هایی درباره ایجاد تمهیداتی در جهت کنترل ورود گردشگران به شهر ونیز مطرح بوده است که با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ متوقف شد.

امسال و با افزایش تدریجی سفرها، محدویت‌ها دوباره اعمال شده است و مقاصد مهم گردشگری در تلاش هستند از هجوم مسافران جلوگیری کنند تا کیفیت تجربه گردشگران و ساکنان بومی را بهبود بخشند.

ماه گذشته عبور و مرور کشتی‌های بزرگ تفریحی در ونیز برای جلوگیری از پدیده «اُورتوریسم» ممنوع شد و این از اولین اقدامات برای جلوگیری از حضور انبوه گردشگران بود.

گفته می‌شود هزینه ورودی به شهر ونیز چیزی بین ۳ تا ۱۰ یورو خواهد بود که این مبلغ بستگی به فصل سفر و تعداد روزانه مسافران خواهد داشت. ساکنان اصلی شهر و بستگان آن‌ها از جمله گروه‌هایی هستند که از پرداخت ورودیه معاف هستند.

دریافت هزینه ورودی مخالفانی نیز دارد و «مارکو گاسپارینتی» عضو شورای شهر ونیز معتقد است با این کار ونیز شبیه به شهربازی خواهد شد. او تنها خواستار اعمال محدودیت در مناطق شلوغ همچون میدان سن مارکو شده است.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا