سه‌شنبه/ 27 مهر / 1400

رئیس جمهور السالوادور خودش را یک دیکتاتور اعلام کرد

به نقل از خبرگزاری رویترز، نایب بوکله، رییس جمهور ۴۰ ساله السالوادور اواخر روز یکشنبه پروفایل توییتر خود را به “دیکتاتور السالوادور” تغییر داد؛ اقدامی که ظاهرا برای به تمسخر گرفتن منتقدانی که وی را به داشتن تمایلات خودکامه متهم می‌کنند، انجام شد.

این در حالی است که دفتر ریاست جمهوری السالوادور هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است.

بوکله یکی از مخالفان سرسخت بیت کوین است و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که وی یکی از محبوب‌ترین رهبران در کشورهای آمریکایی است.

“اریکا گوارا روزاس”، مدیر بخش آمریکا در گروه حقوق بشری عفو بین‌الملل و یکی از منتقدان بوکله گفت: استفاده بوکله از “زبان تمسخر” توهین این رئیس جمهور را به افرادی که به طور سازنده از او انتقاد می‌کنند یا او را زیر سوال می‌برند، نشان می‌دهد. من از بوکله می‌خواهم تا به جای جنجال درست کردن در توییتر، پل‌های ارتباطی ایجاد کند.

پس از آنکه قضات دادگاه عالی السالوادور که اخیرا توسط حزب بوکله منصوب شده‌اند، در حکمی اعلام کردند که بوکله می‌تواند برای دومین دوره متوالی رئیس جمهور شود، آمریکا در ماه جاری میلادی دولت بوکله را شدیدا به باد انتقاد گرفت و اعلام کرد که این کار قانونی نیست.

بوکله سال گذشته میلادی با اعزام نیرو به مجلس شورای ملی برای کمک به وضع قوانین و مقرارت در این کشور ۶.۵ میلیون نفری باعث خشم و عصبانیت مردم شد.

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا