رئیس جمهور روسیه دچار عوارض جانبی واکسن کرونای روسی شد!

رئیس جمهور روسیه دچار عوارض جانبی واکسن کرونای روسی شد!

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پنج روز پس از دریافت واکسن روسی مقابله با بیماری کووید-۱۹ اعتراف کرد که دچار عوارض جانبی واکسن کرونا شده است.

به نقل از یورونیوز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پنج روز پس از دریافت واکسن روسی مقابله با بیماری کووید-۱۹ اعتراف کرد که دچار عوارض جانبی واکسن کرونا شده است.

 رئیس جمهور روسیه دچار عوارض جانبی واکسن کرونای روسی شد!

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از پوتین در جریان مصاحبه روز یکشنبه با شبکه یک تلویزیون رسمی روسیه نوشت: «صبح روز بعد از دریافت واکسن وقتی از خواب بیدار شدم، احساس درد عضلانی خفیفی داشتم؛ فورا دمای بدنم را اندازه‌گیری کردم که طبیعی بود.»

پوتین همچنین اظهار داشته که از درد محل تزریق واکسن نیز رنج می‌برده است.

وی همچنان از اعلام این که کدام واکسن کرونا را دریافت کرده امتناع و تاکید کرده که یکی از سه واکسن موثر روسی به او تزریق شده است و نوع دقیق آن راز است و تنها پزشکی که این تزریق را انجام داده است، می‌داند.

رئیس جمهور ۶۸ ساله روسیه سه‌شنبه شب دوزی از واکسن کرونا را خارج از دید عموم و بدون ثبت تصاویر آن دریافت کرد.

پوتین روز یکشنبه ابراز امیدواری کرد که جامعه روسیه تا پایان تابستان آینده به مصونیت عمومی در برابر ویروس کرونا برسد و محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹ به طور کامل لغو شود.

روسیه افزون بر واکسن «اسپوتنیک وی»(Sputnik V) برای استفاده از دو واکسن داخلی دیگر به نام‌های «اِپی‌واک‌کرونا» (EpiVacCorona) و «کووی‌واک» (CoviVac) تاییدیه استفاده اضطراری صادر کرده است.

بخوانید!  زمان آغاز واکسیناسیون عمومی کرونا اعلام شد

با وجود این که کارزار واکسیناسیون عمومی در برابر بیماری کووید-۱۹ از دسامبر گذشته در روسیه آغاز شده ولی تا کنون ۴.۳ درصد جمعیت این کشور حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌ و فقط ۳ درصد مردم روسیه به طور کامل در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند.

 

مجله اینترنتی تحلیلک