دوشنبه/ 26 مهر / 1400

ساخت یخچالی که کمبود مواد غذایی را اطلاع می‌دهد

گروهی که سیستم Amazon Go (فروشگاه بدون صندوق) را طراحی کردند، مسئول این پروژه شده اند که حداقل در دو سال گذشته در دست طراحی بوده است. سیستم Amazon Go اقلامی که خریدار در فروشگاه بر می دارد را مونیتور کرده و به هنگام خروج آنها پول مواد خریداری شده را از حساب خریدار کسر می کند. اعضای تیم های آمازون فِرِش و Lab۱۲۶ هم در پروژه یخچال هوشمند مشارکت دارند.

این یخچال موادی که داخلش قرار دارد را مونیتور می کند و عادت های خرید شما را دنبال می کند. اگر موادی کم باشد، یخچال به شما اطلاع داده و سفارش آن از سرویس‌های خرید مواد غذایی آمازون را راحت تر کرده و به افزایش فروش این بخش آمازون هم کمک می کند. این یخچال می تواند پیشنهادهای دستور غذا هم ارائه کند که اگر فراموش کرده اید بعضی از مواد به تاریخ انقضایشان نزدیک می شوند، برای شما مفید خواهد بود.

بیزنس اینسایدر به نقل از منابع آگاه نوشت: خود آمازون این یخچال را نمی سازد و به دنبال همکاری با یک تولیدکننده دستگاه های برقی است. این احتمال وجود دارد که این یخچال به کنترل صوتی الکسا هم مجهز شود. با توجه به این که آمازون الکسا را در همه نوع محصولی از ربات های خانگی گرفته تا تلویزیون هایش قرار داده، تعجبی نخواهد داشت که این یخچال پشتیبانی دستیار صوتی داشته باشد.

ظاهرا این شرکت سالانه ۵۰ میلیون دلار تاکنون روی این پروژه هزینه کرده و هیچ تضمینی وجود ندارد که این یخچال به بازار راه پیدا کند و ممکن است آمازون برنامه ساخت آن را کنار بگذارد. با این حال اگر یخچال هوشمند آمازون وارد بازار شود، مطمئن ارزان نخواهد بود. سخنگوی آمازون به وب سایت انگجت گفت: این شرکت درباره شایعات اظهارنظر نمی کند.

بر اساس گزارش انگجت، این یخچال هوشمند ایده کاملا جدیدی نیست. سامسونگ در سال ۲۰۱۶ یخچالی را معرفی کرد که به کاربر کمک می کرد مواد داخل آن را بدون نیاز به باز کردن در یخچال چک کند. با این حال یخچال آمازون یک گام فراتر رفته و به شما اطلاع می‌دهد چه موادی در حال اتمام هستند و کمک می کند موادی را سفارش دهید که در اکوسیستم فروشگاه آمازون وجود دارند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا