یکشنبه/ 2 آبان / 1400

سریال بازی مرکب؛ مجموعه‌ ای پیچیده که به تماشاگرانش کابوس هدیه می‌ دهد

سریال بازی مرکب؛ مجموعه‌ ای پیچیده که به تماشاگرانش کابوس هدیه می‌ دهد

«بازی مرکب» (Squid Game) نام سریال درام کره ای مشهوری است که از آن به عنوان پربیینده ترین اثر نتفلیکس در این روزها یاد می شود. این سریال چنان پربیننده بوده که یک رسانه ارائه دهنده خدمات اینترنتی در کره جنوبی از نتفلیکس بابت افزایش چشمگیر ترافیکش شکایت کرده و خواسته هزینه افزایش ترافیک مصرفی کاربران این سرویس از سوی نتفلیکس  پرداخت شود. این رسانه مدعی شده است، رشد ناگهانی شمار مشترکان نتفلیکس آن هم برای سریالی مثل «بازی مرکب» هزینه‌ های زیادی به آنها وارد کرده است.

داستان سریال «بازی مرکب»:

این مجموعه قصه افرادی است که در زندگی به دلایل مختلف شکست خورده اند، اما آنها به صورت ناگهانی و به طور مرموز به شرکت در یک بازی بقا که برنده اش 48 میلیارد دلار به دست می آورد، دعوت می شوند.

squid game
نکاتی درباره «بازی مرکب»:

«بازی مرکب» که اولین بار روز ۱۷ سپتامبر از سوی نتفلیکس عرضه شد چنان در هفته اول نمایشش با استقبال مواجه شد که از آن به عنوان یکی از پربیینده ترین برنامه های نتفلیکس در بازارهای مختلف یاد می شود.

«بازی مرکب» همینطور توانست لقب اولین اثر کره ای را کسب کند که در میان ۱۰ اثر پربیننده هفتگی نتفلیکس در سرتاسر جهان قرار بگیرد.

در مدت زمان کوتاهی بعد از عرضه این سریال، کاربران در شبکه های اجتماعی چندین بازی با عنوان چالش های اینترنتی براساس این بازی ایجاد کردند که از میان آن ها می توان به بازی «چراغ قرمز، چراغ سبز» اشاره کرد.

squidgame unit 103 1195 1632510930نظر کوتاه برخی منتقدان درباره «بازی مرکب»:

جودی برمن منتقد مجله «تایم» درباره این سریال نوشت: یک مجموعه پیچیده، سریع و پر از صحنه های اکشن که هر اپیزودش با هیجان خاتمه می یابد.

کوین فالون منتقد «دیلی بیست» نیز نوشت: سریال مهیج کره ای به دنبال آن است که به پربیننده ترین مجموعه تاریخ نتفلیکس بدل شود و البته می خواهد به تماشاگرانش نیز کابوس عرضه کند.

رابرت لوید منتقد «لس انجلس تایمز» نیز «بازی مرکب» را یک سریال متفکرانه خواند. ربکا یونیون منتقد «اسلیت» هم این سریال را هیجان انگیز توصیف کرد.

البته همه منتقدان تحت تاثیر این مجموعه موفق قرار نگرفتند. در این میان ویلیام شوارتز منتقد «هان سینما» به انتقاد از سریال پرداخت و نوشت: به نظرم این مجموعه آزمون زمان را پس نمی دهد باید بگویم تحت تاثیر سریال قرار نگرفته ام.

 

منبع: خبرگزاری صبا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا