سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

سعيد معروف در آمريکا مربي شد

 

در يکي دو روز گذشته تصاوير جالبي از سعيد معروف در صفحات اجتماعي مشاهده شده است.

بدون شک سعيد معروف يکي از بزرگ‌ترين بازيکنان تاريخ واليبال ايران محسوب مي‌شود. او يکي از سردمداران نسل طلايي واليبال ما به حساب مي‌آيد؛ پاسور سابق تيم ملي به قدري طي يک دهه اخير نگاه ها را به خود معطوف کرده که در دنيا بسياري واليبال ايران را با سعيد معروف مي شناسند.

اما پايان کار حرفه‌اي سعيد معروف در تيم ملي واليبال ايران به تلخ ترين شکل ممکن رقم خورد. ايران در المپيک توکيو يک شروع شگفت‌انگيز داشت و موفق شد لهستان قدرتمند را شکست دهد تا حتي بسياري اميدوار شوند که وعده فدراسيون يعني روي سکو رفتن عملي مي‌شود.

با اين حال تيم ولاديمير آلکنو در سه مسابقه متوالي برابر تيم هاي کانادا، ايتاليا و ژاپن عملکردي نااميدکننده داشت و از رسيدن به مرحله حذفي المپيک باز ماند. اما شايد تلخ تر از اين حذف، اشک هاي سعيد معروف بود؛ جايي که بغض کاپيتان بعد از شکست مقابل ژاپن و حذف از المپيک شکست و بسياري از واليبال دوستان را تحت تاثير قرار داد.

وضعيت سعيد معروف بعد از اين حذف تلخ به قدري ناراحت کننده بود که حتي ولاديمير آلکنو بعد از المپيک در مصاحبه اي تاکيد کرد که اوضاع اين بازيکن بعد از بازي با ژاپن را حتي براي دشمنش هم آرزو نمي کند.

اما چند روز بعد از پايان رقابت‌هاي المپيک سعيد معروف در يک پست اينستاگرامي به نوعي خداحافظي خود را اعلام کرد اما بسياري از جمله سرمربي و سرپرست جديد تيم ملي واليبال يعني بهروز عطايي و مصطفي کارخانه ابراز اميدواري کردند که بتوانند اين ستاره اصالتا اروميه اي را برگردانند. با اين حال معروف در روزهاي اخير دوباره پستي منتشر و تاکيد کرد که اصلا خداحافظي او احساسي نبوده است. او همچنين اعلام کرد که هرگز قصد دور شدن از واليبال را ندارد و مي‌خواهد رشته ورزشي محبوب خود را به شکل ديگري ادامه دهد.

معروف بعد از پايان رقابت‌هاي المپيک با ديگر اعضاي تيم ملي به ايران سفر کرد و راهي آمريکا شد. همچنين بعد از اين اتفاق گفته شد که سعيد معروف قصد دارد کار خود را در مربيگري دنبال کند و حتي شايعاتي پيرامون حضور او در ليگ چين به عنوان مربي، بازيکن نيز شنيده شد.

اما در يکي دو روز اخير تصاويري در شبکه‌هاي اجتماعي دست به دست شد که در نوع خود جالب توجه بود. جايي که سعيد معروف در آمريکا مشغول ياد دادن واليبال به دوستداران اين رشته ورزشي است تا شايعه ورود اين اسطوره واليبال ايران به عرصه مربيگري بيش از پيش قوت بگيرد.

در همين راستا پيگيري هاي ما حاکي از آن است که کاپيتان سابق تيم ملي اين روزها در بخش هاي مختلف آمريکا کارگاه‌هاي واليبال برگزار مي‌کند؛ موضوعي که با استقبال زيادي در اين کشور همراه بوده و حتي گفته مي شود که خود آمريکايي ها خواهان برگزاري اين کلاس هاي درس توسط سعيد معروف شده اند و با توجه به اين حجم از استقبال آنها، ممکن است اين کلاس‌ها همچنان ادامه پيدا کند.

اولين دوره اين کلاس‌ها در مجموعه ورزشي «Pulse Athletics VBC» برگزار مي شود. صفحه رسمي اين مجموعه بعد از انتشار تصاويري از کلاس ها نوشت: “قصد داريم يک تشکر جانانه از سعيد معروف به خاطر برگزاري اولين دوره از کلاس هاي واليبال ايشان داشته باشيم. اين باعث افتخار ما بود که سعيد معروف به ورزشکاران ما آموزش دهد که چگونه پيشرفت کنند و به بهترين ورژن خودشان تبديل شوند. هيچگاه اين کلاس‌ها را فراموش نخواهيم کرد و همچنان منتظر تصاوير و ويدئوهاي بيشتر بمانيد.”

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا