اخبار خبرهای داغ

تکلیف سفر‌های نوروزی شنبه مشخص می‌ شود

محدودیت تردد برای سفرهای نوروزی

رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا، ما تکلیف مردم را برای سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ روشن خواهیم کرد تا بدانند ورود به چه شهر‌هایی ممنوع و مجاز است.

حسین ذوالفقاری در نشست خبری که امروز در ساختمان پلیس راهور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیک سوم کرونا که داشتیم و روزانه حدود ۵۰۰ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند، ۲ طرح در کشور تهیه شد. اولین طرح، طرح محدودیت هوشمند و دومین طرح شهید سلیمانی بود.

وی یادآور شد: بحث صدور مجوزها برای تردد به شهرهای نارنجی و قرمز تحت شرایطی قرار گرفته و مجوزهایی که فرمانداری ها برای تردد به صورت گسترده ارائه می‌کردند، بسیار محدود شده است، همچنین درباره رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مترو و اتوبوس موارد زیادی مطرح شده اما در اجرا به دلیل ازدیاد مسافر، رعایت نشده است.

ذوالفقاری گفت: خوشبختانه طرح جدیدی قرار است اجرا شود که در این طرح از طریق کد ملی و ارتباط با سیستم موبایلی که در ورودی‌های مترو و اتوبوس قرار گرفته از مسافرانی که قصد ورود به مترو را دارند، استعلام صورت می‌گیرد و از ورود افرادی که حداقل در زمان ۱۴ روز تست کرونا آن‌ها مثبت بوده، جلوگیری به عمل خواهد آمد و این طرح در حال نهایی سازی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  تاثیر کووید۱۹ بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی

نوشته های مرتبط

وعده دیدار نزدیک است / کنسرت آنلاین و رایگان علیرضا قربانی

مجید بادپا

جدیدترین رنگ بندی شهرها / تهران و کرج هم قرمز شدند

فاطمه مجیدی

ماجرای جمع شدن شبانه المان پیانو در تبریز چه بود؟

فاطمه مجیدی