چهارشنبه/ 6 مرداد / 1400

شرایط سیستان بحرانی‌ است

معاون استاندار و فرماندار ویژه زابل گفت: به دلیل شرایط ویژه و بحرانی و امکان ابتلای افراد به سویه جدید کرونا مراسم های عزا به شکل محدود و فقط باحضور اعضای درجه یک فرد متوفی برگزار می‌شود، کلیه تالارهای پذیرایی و همچنین برگزاری مراسم‌های عروسی تعطیل اعلام شده و با کسانی‌که در منازل‌شان مراسمی برگزار کنند برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

شرایط سیستان بحرانی‌ است

عباسعلی ارجمندی گفت: در چنین شرایط بحرانی نمی‌توان تنها از یک ارگان یا اینکه تنها از دانشگاه علوم پزشکی انتظار داشت که بحران را رفع نماید بلکه باید همگی در کنار هم در جهت رفع شرایط ایجاد شده به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیاییم تا بتوانیم به روزهای عادی برگردیم و از بحران نجات خارج شویم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری شده در مجتمع بیمارستانی زابل ۱۳۷ نفر است که از این تعداد ۶۳ بیمار کرونا مثبت هستند و مابقی مشکوک به کرونا که تحت نظر هستند.

وی در ادامه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۳۵۵ نفر فوتی در کل منطقه سیستان  داشته ایم که از این تعداد ۲۲۵ نفر کرونا مثبت بوده‌اند.

معاون اسناندار سیستان و بلوچستان ضمن ابراز گلایمندی شدید از برخی سیاه‌نمایی‌ها و تخریب‌های ناحقی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد، افزود: کسانی‌ که ادعای دلسوزی برای مردم می‌کنند در این شرایط بحرانی به‌ جای اینکه بازویی باشند و در کنار ما برای مردم خدمت کنند متاسفانه دیده می‌شود که فقط به دنبال جوسازی و متشنج کردن جو عمومی جامعه هستند.

وی ادامه داد: اگر در مواقعی که اوضاع عادی‌ست باید هر مسئولی که به وظیفه‌اش عمل نکرد پاسخگوی عملکردش به مردم و همه دلسوزان باشد ولی اکنون که شرایط بحرانی‌ست و ویروس کرونا باعث شده تا مردم اینگونه مبتلا شوند و آمار مبتلایان بالا برود و برخی از افراد جان خود را از دست بدهند آیا صلاح است که به جای اینکه همه در کنار هم باشیم و به بهبود شرایط و در برون رفت از بحران به همدیگر کمک کنیم به فکر شانتاژ گری و تنش در جامعه باشیم؟ یقینا جوابی که خواهید داد این است که صلاح نیست که در چنین شرایطی یکدیگر را تنها رها کنیم و بی تفاوت از کنار قضیه بگذریم.

وی ادامه داد: در شرایط بحرانی همه باید به عنوان حلقه‌های یک زنجیر محکم و بزرگ در کنار هم باشیم، فراخوان بدهیم تا همه پای کار بیایند و باکاری جهادی بحران را به درستی مدیریت کنیم تا بتوانیم به شرایط عادی برگردیم.

فرماندار وبژه زابل ادامه داد: در حال حاضر بیمارستان سل با ظرفیت ۶۵ تخت خواب در حال تجهیز است که در صورت نیاز و افزایش میزان مبتلایان به کرونا، مشکلی به لحاظ بستری نداشته باشیم و در این بیمارستان بستری انجام گیرد.

ارجمندی اضافه کرد: بیمارستان سل با مشکل برق مواجه است که در حیطه اختیارات حوزه شهرستان و استان نیست و باید در بورس صنعت برق مشکل مطرح و این امتیاز و انشعاب برای بیمارستان گرفته شود اما مجموعه استان و شهرستان در تلاش است تا این موضوع در حوزه استانی باتوجه به بحران و مصوبه ستاد کرونای استان ظرف همین هفته جاری حل شود.

وی افزود: بیمارستان خیریه الزهرا (س)، برای پذیرش بیماران سرپایی کرونا و حتی بستری کرونا تا ظرفیت ۲۰ تخت اعلام آمادگی کرده و از طرف دیگر بیمارستان تامین اجتماعی (هامون)، نیز با همین ظرفیت اعلام آمادگی پذیرش برای بستری بیماران کرونایی را کرده است.

رئیس ستاد کرونای سیستان افزود: تلاش کرده‌ایم تا با وارد مدار کردن بیمارستان سل و استفاده از ظرفیت بیمارستان های خیریه الزهرا(س) و بیمارستان تامین اجتماعی  ۱۰۵ تخت جهت بستری بیماران کرونایی به تعداد تخت‌های بستری موجود اضافه کنیم.

ارجمندی ادامه داد: در مجموع تعداد تخت‌های خواب جهت بستری بیماران کرونایی در زابل به ۲۴۲ تخت خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۱۵ کپسول اکسیژن امروز تحویل علوم پزشکی خواهد شد و تعدادی کمک پزشکی از هلال احمر گرفته‌ایم که این موارد نیز تحویل دانشگاه علوم پزشکی خواهد شد.

وی اضافه کرد: گروه های جهادی ساماندهی شده اند و سرگروهی تحت عنوان قرارگاه شهید میرحسینی تشکیل شده و در حسینیه مرحوم شریفی مستقر هستند که بسته‌های معیشتی را در حوزه سیستان توزیع می‌کنند و علاوه براین در زمینه پوشش داروی گیاهی در روستاهای منطقه سیستان در حوزه طب اسلامی مثل توزیع داروی امام کاظم (ع) و داروی جامع امام رضا (ع) اقدام خواهند کرد.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا