پنجشنبه/ 7 مرداد / 1400

سازمان جهانی بهداشت: صحبت از پایان کرونا زود است

دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت در مصاحبه‌ای اعلام کرد باتوجه به جهش‌ها و صدمات جدید ویروس کرونا، درحال حاضر نمی‌توان از پایان آن صحبت کرد.

سازمان جهانی بهداشت: صحبت از پایان کرونا زود است

به گزارش العربیه، «سمیه سوامیناثان» دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد باتوجه به سرعت انتشار ویروس کرونا در جهان و سویه‌های جدید آن نمی‌توان از اتمام این همه‌گیری صحبت کرد.

این دانشمند افزود: شیوع ویروس دلتا و عفونت‌های زیادی که از آن ناشی می‌شود شاهدی بر این است که باید به‌سرعت برای مقابله با این همه‌گیری شهروندان همه کشور‌ها را واکسینه کنیم.

سمیه سوامیناثان احتمال بروز یک جهش دیگر و ظاهر شدن سویه جدید این ویروس را رد نکرد و گفت: این احتمال را رد نمی‌کنم زیرا من معتقدم این ویروس جهش پیدا کرده است و همان‌گونه که ویروس آلفا و دلتا ایجاد شدند، می‌تواند سویه‌های جدیدی را نیز ایجاد کند که بر اثرپذیری واکسن‌ها تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، سوامیناثان نسبت‌ به شیوع سریع جهش ویروس دلتا هشدار داد و آن را دلیل اصلی بالا بودن میزان آلودگی توصیف کرد، چرا که یک فرد آلوده به جهش دلتا می‌تواند عفونت را به ۸ نفر دیگر منتقل کند.

براساس اعلام سایت ورلد او مترز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۱۸۶۳۳۰۶۳۶ نفر، شمار جانباختگان به ۴۰۲۶۱۸۶ نفر و شمار بهبودیافتگان به ۱۷۰۴۶۷۵۵۳ نفر افزایش یافته است. همچنین وضعیت بیش از ۷۷ هزار نفر از مبتلایان وخیم گزارش شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا