شنبه/ 24 مهر / 1400

صعود روس‌ ها به فینال والیبال المپیک

دو تیم برزیل و روسیه در حالی امروز یکی از دیدارهای نیمه نهایی والیبال المپیک را برگزار کردند که پیش از این در دور گروهی نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته بودند که در آن مسابقه روسیه موفق شده بود بر برزیل غلبه کند.

در مسابقه امروز نیز اتفاق دور گروهی تکرار و روسیه موفق شد بر رقیب دیرینه خود یعنی برزیل غلبه کند تا به فینال رقابت‌های المپیک راه پیدا کرده باشد؛ روسیه از همان ابتدا در قامت مدعی کسب مدال طلا ظاهر شد و حالا در آستانه رسیدن به این مهم قرار گرفته است.

در بازی امروز این برزیل بود که شروع بهتری داشت و موفق شد در ست اول به شکل قاطع و با نتیجه 25-18 به پیروزی دست پیدا کند. در ست دوم اما روسیه به بازی برگشت و توانست 25-21 به پیروزی برسد تا دو تیم در ست شماری برابر شوند. روند خوب روسیه ادامه داشت و این تیم توانست در دو ست بعدی نیز به ترتیب با نتایج 26-24 و 25-23 به پیروزی دست پیدا کند و نهایتا با برد 3-1 راهی فینال رقابت های المپیک توکیو شود؛ موضوعی که باعث شد صاحب مدال طلای المپیک ریو یعنی برزیل نتواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

گفتنی است که در دیگر مسابقه نیمه نهایی بعد از ظهر امروز دو تیم فرانسه و آرژانتین به مصاف یکدیگر خواهند رفت تا برنده آنها در بازی فینال به مصاف روسیه برود.

 

منبع: ورزش سه

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا