سه‌شنبه/ 6 مهر / 1400

طالبان پيشنهاد «احمد مسعود» براي گفت‌وگو را رد کرد

 

سخنگوي دفتر سياسي طالبان پيشنهاد فرمانده جبهه مدافعان پنجشير براي گفت‌وگو را رد کرد و گفت چيزي براي مذاکره باقي نمانده است.

«محمد نعيم» سخنگوي دفتر سياسي طالبان  که با شبکه الجزيره مصاحبه مي‌کرد، گفت: «پس از آنکه احمد مسعود پيشنهاد ما براي صلح را رد کرد، ديگر چيزي براي مذاکره باقي نمانده است».

ساعتي پيش احمد مسعود گفته بود که اگر طالبان نيروهاي خود را از پنجشير و اندراب خارج کنند، جبهه پنجشير از تحرکات نظامي دست کشيده و با اين گروه گفت‌وگو خواهد کرد.

وي افزود: از ايستادگي علماي کابل حمايت نموده و حاضر به گفت‌وگو با طالبان هستيم

مسعود تاکيد کرد که در صورتي که طالبان حملاتشان را در پنجشير، کاپيسا، پروان و اندراب متوقف کنند، جبهه مقاومت نيز حاضر است دست از جنگ برداشته از راه مذاکره براي داشتن يک حکومت همه شمول حرکت کنند.

در روزهاي گذشته طالبان اعلام کرده بود مذاکرات با جبهه پنجشير به شکست انجاميده و نتيجه‌اي در پي نداشته است.

در حاليکه درگيري‌ها در ولايت «پنجشير» وارد پنجمين روز خود شده است، سخنگوي طالبان عصر يکشنبه به وقت تهران مدعي شد که تقريباً تمام قلمروي ولايت پنجشير در افغانستان اينک تحت کنترل نيروهاي اين گروه است.

به گزارش خبرگزاري «تاس» «محمد سهيل شاهين» سخنگوي دفتر سياسي طالبان در قطر روز يکشنبه به گفت: «تقريباً تمام قلمروي ولايت پنجشير  در افغانستان در حال حاضر تحت کنترل طالبان  است.

وي مدعي شد: «تقريباً تمام نقاط پنجشير تحت کنترل نيروهاي ماست.»

اين در حالي است که «فهيم دشتي»، سخنگوي جبهه پنجشير با رد اين ادعا گفت که نيروهاي طالبان از ولايت پنجشير رانده شده  و  بسياري از آنها به اسارت گرفته شده اند. او روز يکشنبه در توييتي  نوشت که جنگجويان جبهه پنجشير حدود 600 نيروي طالبان را کشته‌اند.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا