آشپزی آموزش آشپزی

طرز تهیه رب خانگی با روش های مرسوم و سنتی

رب خانگی

طرز تهیه رب خانگی با روش های مرسوم و سنتی

در این روزها که فصل برداشت گوجه های خوشمزه و آبدار است، بهتر است که از فرصت باقی مانده استفاده کنید و از لذت درست کردن یک رب خانگی خوش رنگ و خوش طعم بهره ببرید.

دو روش مرسوم برای پخت رب خانگی

برای درست کردن رب گوجه فرنگی چندین روش وجود دارد که از ساده ترین آن شروع می کنیم. گوجه ها را خوب شسته و با دستگاه مخصوص آبگیری می کنیم و بعد درون قابلمه ای ریخته و روی شعله گاز قرار می دهیم. این روش بسیار ساده و مرسوم است.

روش بعدی این است که گوجه ها را بعد از شستشو درون قابلمه پر از آب قرار می دهیم و وقتی که گوجه ها پخته شدند، درون آبکش صاف می کنیم و مجدد روی حرارت قرار می دهیم تا سفت شود.

روش تهیه رب به صورت سنتی

ما امروز می خواهیم به شیوه سنتی رب خانگی تهیه کنیم.

به این صورت که گوجه ها را شسته و بعد خرد می کنیم و درون دبه ای می ریزیم و مقداری نمک روی آن می پاشیم و در دبه را محکم می بندیم و برای ۱ الی ۲ روز در بالکن  قرار می دهیم.

بعد از دو روز گوجه ها را از دبه خارج کرده و درون آبکشی صاف می کنیم. درصورت لزوم می توان با استفاده از گوشتکوب آن ها را له کرد.

بعد از اینکه گوجه ها کاملا صاف شدند، آن ها را درون قابلمه ریخته و روی شعله با حرارت زیاد قرار می دهیم.

در ابتدای کار لازم است یک ملاقه روغن درون قابلمه ریخته و وقتی که جوش آمد حرارت را کمتر کرده و اجازه دهیم تا قل بخورد و کم کم رب سفت شود و به غلظت مطلوب برسد.

 

رب خانگی
رب خانگی

معمولا برای حدودا ۱۰ کیلو گوجه این فرآیند ۶ تا ۷ ساعت زمان می برد. بعد از گذشت این زمان یک رب گوجه کاملا سفت و بدون آب خواهیم داشت که حتی درون شیشه داخل کابینت هم قابل نگهداری است.

می توانید رب ها را بسته بندی کرده و درون فریزر نگهداری کنید.

 

برای آموزش های بیشتر با گروه آشپزی تحلیلک همراه باشید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

قیمه نثار غذای محلی بسیار خوش طعم

زهرا حسنی

روشی آسان برای پخت کلوچه خوشمزه

فرزانه هاشمی

حلیم بادمجان غذایی برای مشکل پسندان

فائزه لوائیان

دیدگاه خود را ثبت کنید