سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

فعالیت آزمایشی گروه‌ ها در توییتر آغاز شد

توییتر در یک پست وبلاگ اعلام کرد بعضی از کاربران می توانند Communities را ایجاد کنند و امکانات بیشتر در ماه های آینده اضافه خواهد شد. این شرکت شمار کاربرانی که می توانند به صورت آزمایشی گروه تشکیل دهند را اعلام نکرد اما هر کاربری در صورت دعوت شدن، می تواند به گروه ملحق شود.

گروه‌ها به صورت عمومی قابل مشاهده هستند با این حال در مرحله فعلی افراد برای پیوستن به یک گروه باید از یک عضو یا مدیر گروه دعوت دریافت کنند.

این شرکت شبکه اجتماعی در ماه های اخیر قابلیت های جدیدی عرضه کرده که شامل سرویس اشتراکی سوپر فالوز و اتاق های صوتی زنده بوده است تا به رکود چند ساله کسب و کارش را متحول کند.

فیس بوک که رقیب بزرگتر توییتر است، ابزار گروه‌ها را که می تواند خصوصی یا عمومی باشد را از سال ۲۰۱۷ یک اولویت استراتژیک قرار داده است. اما  گروه‌های فیس بوک برای انتشار اطلاعات نادرست سیاسی و سلامتی و سازمان دهی فعالیت های افراطی استفاده شده اند که موجب شده است این شرکت تغییراتی را برای انواع گروه‌هایی که به کاربران توصیه می کند، صورت دهد.

توییتر اعلام کرد مقررات خود را تنظیم خواهد کرد و اقداماتی شامل طراحی روش هایی برای شناسایی گروه‌هایی که ممکن است مشکل ساز شوند را انجام می دهد تا کاربران را در فضای گروه‌ها ایمن نگه دارد.

به گفته دیوید ریگان، یکی از مدیران محصول توییتر، بعضی از گروه‌های که توییتر در مرحله اولیه آزمایش می کند پیرامون صحبت درباره موضوعاتی نظیر هوا، سگ ها، اسنیکرز، مراقبت پوستی و ستاره شناسی هستند و گروه‌های بیشتری در راه خواهند بود.

کاربران به عنوان ناظر گروه عمل کرده و استانداردها را برای گروه‌هایشان تعیین و اجرا می کنند. در طول این آزمایش، توییتر ناظران گروه‌ها را تایید کرده و با آنها همکاری خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی توییتر گفت: این شرکت در یک سال گذشته تحقیقاتی انجام داده و با کارشناسان مشورت کرده تا درک بهتری از چگونگی استفاده و موارد احتمالی سوءاستفاده از گروه‌ها در توییتر داشته باشند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا