پنجشنبه/ 7 مرداد / 1400

فعالیت روزمره فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌ المللی

فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش‌های مختلفی می‌پردازند که نتایج این آزمایش‌ها می‌تواند به طور قابل توجهی درک دانشمندان در زمینه‌های مختلف را افزایش دهد.

فعالیت روزمره فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌ المللی

ایستگاه فضایی بین‌المللی اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصاویری از فضانوردان خود در حال انجام فعالیت‌های مختلف منتشر کرد.

در این تصویر فضانوردان ماموریت “اکسپدیشن-۶۵” (Expedition ۶۵) به نام‌های (از سمت چپ) “آکی‌هیکو هوشیده” (Akihiko Hoshide) و “شین کیمبرو” (Shane Kimbrough) در یک رویداد مجازی در داخل ماژول آزمایشگاه کلمبوس ایستگاه فضایی بین‌المللی، با دانش آموزان دبستانی در شهر نیویورک صحبت کردند.

61981492

ارتباط مستقیم کودکان با فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی تجربه‌ای بی‌نظیر و شگفت انگیز برای آنها خواهد بود و به منظور افزایش یادگیری، عملکرد و علاقه دانش‌آموزان به علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات انجام می‌شود. فضانوردانی که در فضا در آزمایشگاه مداری زندگی می‌کنند، ۲۴ ساعت شبانه روز از طریق ماهواره‌های ردیابی و بازپخش داده‌ها با مرکز کنترل ماموریت ناسا در هوستون ارتباط برقرار می‌کنند.

ماهواره‌ ردیابی و بازپخش داده‌ها گونه‌ای از ماهواره‌های مخابراتی هستند و بخشی از سامانه ماهواره‌ای ردیابی و بازپخش داده‌ها (TDRSS) به‌شمار می‌رود که توسط ناسا و دیگر آژانس‌های دولتی ایالات متحده آمریکا برای ارتباطات و تشکیل پلتفرم‌های کاربری مستقل مانند ماهواره‌ها، بالن‌ها، فضاپیماها و ایستگاه فضایی بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تصویر دیگر دو فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی به نام‌های “مگان مک آرتور”(Megan McArthur) و “آکی‌هیکو هوشیده” قابل مشاهده هستند.

61981491

61981490

در تصویر دیگر فضانوردان ماموریت اکسپدیشن-۶۵ در حال استفاده از ابزارهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای انجام آزمایشات علمی و عملیات نگهداری در داخل ایستگاه فضایی هستند. در عکس اول مگان مک آرتور مهندس پرواز این ماموریت در حالی که هدست “Sidekick” را بر روی چشمان خود قرار داده است در حال انجام آزمایش با استفاده از واقعیت افزوده است. در عکس دوم نیز آکی‌هیکو هوشیده فرمانده این ماموریت عینک واقعیت مجازی را بر روی چشمان خود قرار داده و برای انجام مطالعه درک زمان، روی یک توپک کلیک می‌کند.

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا