پنجشنبه/ 14 مرداد / 1400

فیسبوک حساب‌ ۲۰۰ کاربر ایرانی را مسدود کرد

فیسبوک حدود ۲۰۰ حساب متعلق به کاربران ایرانی را مسدود کرد و مدعی شد این حساب‌ها مرتبط با گروه‌های هکر ایرانی است که کارمندان شرکت‌های دفاعی و هوافضای آمریکا، انگلیس و اروپا را هدف قرار داده بودند.

فیسبوک حساب‌ ۲۰۰ کاربر ایرانی را مسدود کرد

به گزارش بلومبرگ، فیسبوک مدعی شد شبکه‌ای از حساب‌های مرتبط با گروه‌های هکر ایرانی را که کارمندان شرکت‌های دفاعی و هوافضای آمریکا، انگلیس و اروپا را هدف قرار داده بودند حذف کرده است.

طبق اطلاعیه فیسبوک، کمتر از ۲۰۰ حساب تحت مالکیت گروهی با نام «تورتویز شل» یا «پوسته لاک‌ پشت» از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مختلف برای جلب اعتماد اهداف خود به عنوان خبرنگار، کارآفرین یا عناوین دیگر استفاده می‌کردند تا آنها را تشویق به کلیک بر روی لینک های آلوده کنند. هدف آنها دزدیدن اطلاعات دستگاه های دیجیتال این افراد بوده است.

فیسبوک اعلام کرد برخی از این بد افزارها توسط یک شرکت فناوری اطلاعات در تهران ساخته شده است. فیسبوک خواستار اعمال قانون در مورد این گروه هکر و همچنین ۲۰۰ نفری که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند شده است.

این خبر به عنوان بخشی از گزارش های فیسبوک در مورد دولت ها و سازمان هایی منتشر شده که از این شبکه برای مقاصد خرابکارانه استفاده می کنند.

 

منبع: تسنیم

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا