دوشنبه/ 3 آبان / 1400

قابلیت جدید کلاب هاوس برای واقعی کردن فضای مکالمات

شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس یک قابلیت صدای فضایی را راه اندازی می کند که کمک می کند مکالمات در فضای مجازی مانند محیط طبیعی به نظر برسند.

این اپلیکیشن که مورد حمایت شرکت سرمایه گذاری اندریسن هوروویتز قرار دارد، سال گذشته ترند صوتی اجتماعی را به راه انداخت و برای هزاران چت رومی معروف شد که مدیران و شخصیتهای معروف در آنجا حضور پیدا کردند. با این حال کلاب هاوس با رقابت فزاینده از سوی غولهای فناوری بزرگتری مانند فیس بوک، توییتر و اسپاتیفای روبروست که همگی قابلیتهای چت صوتی اجتماعی را در پلتفرمهایشان عرضه کرده اند.

قابلیت جدید صدای چند بعدی به کلاب هاوس کمک خواهد کرد خود را در این فضا همچنان متمایزتر از رقیبانش نگه دارد.

جاستین اوبرتی، مدیر فناوری پخش کلاب هاوس گفت: با توجه به این که چه تعداد سخنران در یک اتاق کلاب هاوس حضور دارند و همچنین مجموعه ای از عوامل دیگر، فناوری این اپلیکیشن به صدای کاربران یک حالت فضایی خواهد داد تا شنوندگان صدای آنها را در هدفونشان به شکل چند بعدی دریافت کنند. به عنوان مثال در اتاقهای کمدی، فناوری کلاب هاوس صدای سخنران اصلی را تشخیص داده و صدای فرد مذکور را در مقابل قرار می دهد در حالی که صدای خنده افراد دیگری به شکلی پخش خواهد شد که انگار در پشت سر و اطراف شنونده قرار دارند.

فناوری فضایی همچنین تشخیص صحبت کردن افراد مختلف را راحت تر می کند در حالی که پیش از این شاید شنوندگان مجبور بودند به سرعت و تن صدای گویندگان توجه بیشتری کنند.

دسترسی به کلاب هاوس در ابتدا تنها از طریق دعوت امکان پذیر بود اما این اپلیکیشن اخیرا به روی همه کاربران گشوده شده و اعلام کرده که اکنون روزانه بیش از ۷۰۰ هزار اتاق ایجاد می شوند که بالاتر از ۳۰۰ هزار اتاق در ماه مه است.

بر اساس گزارش رویترز، قابلیت صدای فضایی ابتدا برای کاربران نسخه iOS کلاب هاوس و سپس برای کاربران اندروید عرضه خواهد شد.

 

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا