خبرهای داغ

لو رفتن اطلاعات حساب کاربری ۵۰۰ میلیون کاربر لینکدین

لو رفتن اطلاعات حساب کاربری ۵۰۰ میلیون کاربر لینکدین

اطلاعات شخصی ۵۰۰ میلیون کاربر شبکه اجتماعی لینکدین فاش شده و گفته می‌شود هکرها قصد فروش این اطلاعات را در یک انجمن آنلاین دارند.

لو رفتن اطلاعات حساب کاربری ۵۰۰ میلیون کاربر لینکدین

چندی قبل، اطلاعات کاربری ۵۳۳ میلیون کاربر فیسبوک به صورت رایگان در فضای آنلاین منتشر شد. اکنون شبکه اجتماعی لینکدین که متعلق به مایکروسافت است تایید می‌کند که اطلاعات بخش عظیمی از کاربران آن‌ها توسط هکرها فاش شده است. به گفته «CyberNews» دامنه اطلاعات هک شده بسیار گسترده بوده و فردی که این اطلاعات را در انجمن مربوط به هکرها برای فروش قرار داده، ادعا می‌کند که این اطلاعات به حساب شخصی ۵۰۰ میلیون کاربر مربوط می‌شود.

CyberNews با بررسی حدود دو میلیون داده از بین اطلاعات هک شده، متوجه شد که این اطلاعات شامل نام کامل اعضای لینکدین، آدرس ایمیل، شماره تلفن، جنسیت، لینک‌های مربوط به سایر شبکه‌های اجتماعی فرد و عناوین شغلی و سایر داده‌های مربوط به شغل می‌شود. با این وجود لینکدین عنوان می‌کند که این اطلاعات از منابع بسیار زیادی دریافت شده و همه آن‌ها به این شبکه اجتماعی تجاری مربوط نمی‌شود.

در بیانیه لینکدین آمده است: «مجموعه‌ای از اطلاعاتی که برای فروش گذاشته شده را مورد بررسی‌ قرار دادیم و مشخص شد که این اطلاعات در واقع از چندین وب‌سایت‌ و شرکت به دست آمده است.»

لینکدین همچنین ادعا می‌کند که هیچ کدام از این اطلاعات به حساب‌های کاربری خصوصی مربوط نمی‌شود و در واقع اطلاعات عمومی که توسط تمام افراد قابل مشاهده بوده توسط هکرها فاش شده است. با این وجود لینکدین همچنان اصرار دارد که این نقض اطلاعات کاربران فقط مربوط به آن‌ها نبوده است.

شبکه اجتماعی تجاری و اشتغال‌ محور آمریکایی هنوز مشخص نکرده که قصد دارد به کاربرانی که داده‌های آن‌ها توسط هکرها فاش شده، اطلاع رسانی‌های مربوطه را انجام دهد یا خیر. فیسبوک که پیش از این مورد حمله هکرها قرار گرفته بود اعلام کرد که قصد انجام چنین کاری را ندارد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

خودرو اپل با چراغ مادون قرمز

وحید مصطفوی

امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت غیر حضوری برگزار می شود

ساناز سرخوش

۱۱ ماده غذایی موثر بر افزایش سوخت و ساز بدن

فاطمه مجیدی

دیدگاه خود را ثبت کنید