یکشنبه/ 26 سپتامبر / 2021

ماجرای دوچرخه‌ المپیک به وزیر کشیده شد

ایوب بهتاج در مورد حل موضوع اختلاف درباره دوچرخه تحویلی به صفرزاده بیان کرد: من نامه‌ای به وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک ارسال کردم مبنی براینکه دوچرخه سوار بدون دوچرخه جدید نمی‌توانست در خط شروع المپیک قرار بگیرد، از این رو با کمک وزارت ورزش و رییس کمیته ملی المپیک بودجه‌ای در اختیار فدراسیون قرار داده شد و 10 روز قبل از بازی‌ها یک دوچرخه خریداری و به صفرزاده داده شد. فدراسیون بعد از بازی‌ها، خواستار تحویل دوچرخه شد و دوچرخه سوار می‌خواست خود را برای بازی‌های آسیایی و رویدادهای دیگر آماده کند و طبیعی است که مقاومت کند.

او افزود: ما هم در نامه‌ای خود به وزیر و رییس کمیته ملی المپیک درخواست کردیم که پادرمیانی کنند تا جریان ختم به خیر شود و دوچرخه سوار این دوچرخه را نگه دارد و اکنون هم منتظر پاسخ هستیم. اینکه ما شعار حمایت از ورزشکارن را بدهیم اما بعد بخواهیم دوچرخه را برگرداند تا در انبار فدراسیون بگذارند، خوب نیست. آن هم در شرایطی که دوره‌های قبل روال بر این بود، دوچرخه دست ورزشکار می‌ماند.

بهتاج در مورد اینکه چون فدراسیون هزینه دوچرخه را داده است، می خواهد را آن تحویل بگیرد، گفت: بودجه را کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داده است تا دوچرخه را خریداری کنند و روال هم بر این است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی درباره‌ی اینکه فدراسیون عنوان می‌کرد کمیته ملی المپیک برای خرید دوچرخه پولی پرداخت نکرده است، تاکید کرد: بابت خرید دوچرخه هیچ ارگانی پول نمی‌دهد. بلکه در رابطه با مباحث فدراسیون بودجه می‌دهند که یکی از موارد نیز بر طرف کردن نیازهای ورزشکاران است.

او در پاسخ به این پرسش که چرا مستقیم با رییس فدراسیون صحبت نمی‌کند تا مسئله حل شود، تصریح کرد: رییس فدراسیون که ما با صحبت نکرد و مستقیم با قوه قضاییه صحبت کرد (اظهاریه ارسال کرده است). زمانی من متوجه ماجرا شدم که فدراسیون اقدام قانونی کرده بود و ای کاش قبل از آن با من صحبت می‌کردند تا با هم کمک کنیم، مسئله حل شود.

بهتاج در مورد اینکه گفته شد دوچرخه فروخته شده است، گفت: دوچرخه فروخته نشده و در اختیار ماست.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا