رضایی: نگرانی معیشت مردم هستم که کاندیدا شدم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر نگرانی من برای محاصره اقتصادی و معیشت مردم پس از جنگ تحمیلی نبود، شاید هیچ گاه کاندیدای ریاست جمهوری نمی شدم. نگرانی ها بابت معیشت مردم و اوضاع اقتصادی کشور نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه به شدت افزایش پیدا کرده است.

رضایی: نگرانی معیشت مردم هستم که کاندیدا شدم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی درباره حضور احتمالی وی در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: حضور در عرصه انتخابات، برای من بی شباهت به عرصه انجام تکلیف دینی و میهنی نیست. حرکت های انتخاباتی اگر با انگیزه مادی و ریاست طلبی باشد، یک مهلکه و پرتگاه است. اگر نگرانی من برای محاصره اقتصادی و معیشت مردم پس از جنگ تحمیلی نبود، شاید هیچ گاه کاندیدای ریاست جمهوری نمی شدم. نگرانی ها بابت معیشت مردم و اوضاع اقتصادی کشور نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه به شدت افزایش پیدا کرده است. برای حفظ معیشت مردم و حیثیت جمهوری اسلامی، نیازمند تشکیل دولت قوی و کارآمد هستیم و انگیزه ام برای ورود به عرصه سیاست، این بوده که حق مردم به مردم برسد و کسی به حق مردم دست درازی نکند.

رضایی افزود: معتقدم همه باید در جهت تقویت جامعه در برابر تحریم های اقتصادی و خنثی کردن فشارهای ناشی از تحریم ها تلاش کنیم به نحوی که اوضاع به نفع مردم تغییر کند. اگر به این مساله توجه نکنیم و یک دولت کارآمد، قوی، مسئولیت پذیر و پاسخگو در سال جاری بوجود نیاید، در سال های آتی، اعتبار پول ملی ما کاهش شدید پیدا خواهد کرد.

بخوانید!  صدا و سیما نامزدهای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ را معرفی کرد

رضایی گفت: برخی مدیران نمی توانند از دل بحران های موجود، فرصت ایجاد کنند. کشور نیازمند یک تیم اجرایی قوی و کارآمد است که از دل بحران های موجود، به نفع ملت ایران فرصت بسازد.

رضایی گفت: از همه دلسوزان کشور و انسان های آزاده و وجدان های بیدار می خواهم که با نیت خالص الهی، کمک کنند تا بیکاری، فقر و تبعیض را مهار کنیم. با وجود نیروی انسانی جوان و منابع بسیار زیاد در کشور، تغییر این اوضاع به نفع ملت ایران امکان پذیر است.

وی افزود: اگرچه احتمال افزایش توطئه دشمنان خارجی وجود دارد، اما برایم کاملاً روشن است که با تشکیل یک دولت قوی و کارآمد و نیز تحول در اقتصاد و تولید ملی، می توانیم فقر، بیکاری و تبعیض را از جامعه دور کنیم.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید