شنبه/ 24 مهر / 1400

مخوف‌ ترین فوتبالیست حرفه‌ ای دنیا

حبیب نورماگومدوف 10 ماه پیش در UFC جاستین گاتجه را 29-0 درهم کوبید، اما اکنون پس از امضای قرارداد با یک باشگاه دسته سه روسیه، راهی زمین فوتبال شده است.

01634420

قهرمان سبک وزن سابق پس از آخرین پیروزی مهلک خود برابر حریف آمریکایی که اندکی پس از مرگ پدرش روی داد، بازنشسته شد. تصمیم این مبارز داغستانی برای کناره گیری در سن 32 سالگی به قولی که به مادرش داده بود، باز می گردد.

از آن زمان او به تمرینات خود ادامه داد و فوتبال را آغاز کرد. او پیشتر از تحسین خود نسبت به کریستیانو رونالدو صحبت کرده بود و فیلم هایی از جلسات تمرینی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

قهرمان  MMA در حال حاضر فوتبال را به صورت حرفه ای هدف قرار داده و با باشگاه لیجن دینامو که در دسته سوم فوتبال روسیه بازی می کند، قرارداد حرفه ای امضا کرده است.

01634418

این باشگاه که فصل گذشته در لیگ چهارم شد، با انتشار یک عکس از حبیب که در حال دست دادن با یکی از مقامات لیجن دینامو استف امضای این قرارداد را اعلام کرد.

در بیانیه باشگاه آمده است: “نبرد بزرگی در انتظار لیجن ما است که برای آن به جنگجویان بزرگ نیاز داریم. ما برای میزبانی از تیم RPL به همراه حبیب نورماگومدوف آماده می شویم.”

01634419

رییس لیجن دینامو در این باره گفت: “من حبیب را از هم اکنون به عنوان یک مهاجم تیزبین می بینم. حبیب با درک خود از فوتبال و پیشرفتش ما را به شکل دلپذیری شگفت زده کرده است.”

نورماگومدوف از قفس هشت ضلعی در اوج و در حالی که رقیب سرسخت خود کانر مک گرگور را در هم کوبید تا از چهار عنوان قهرمانی خود دفاع کند، خداحافظی کرد.

حالا او تعهد و طرز فکر برنده خود را به زمین چمن معطوف کرده است و دیدن پیشرفت گسترده او غافلگیرکننده نخواهد بود.

ماه ژانویه حبیب در توییتی نوشت: “در حال آماده شدن برای اولین بازی فوتبالم. من یک بازیکن آزادم و آماده پذیرش پیشنهادات هستم.”

در یک پرسش و پاسخ در فیس بوک مبارز سابق گفت: “بسیاری از باشگاه های فوتبال به من پیشنهاد می دهند اما من باید کمی فرم فوتبالی پیدا کنم. زیرا فرم فوتبالی کمی متفاوت از MMA است.

فوتبال برای من مثل بیس بال است. من وقتی بزرگ می شدم همیشه فوتبال تماشا می کردم. مثلا یادم می آید بازی های رونالدوی قدیمی را تماشا می کردم، رونالدوی برزیلی قبل از کریستیانو.”

منبع: ورزش سه

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا