شنبه/ 27 شهریور / 1400

علي‌رغم معرفي سنسور دوربين ۲۰۰ مگاپيکسلي جديد سامسونگ با نام ISOCELL HP1 که اولين در صنعت موبايل نيز به‌شمار مي‌رود، ظاهرا اين شرکت قصد استفاده از آن را در پرچمدار گلکسي S22 Ultra خود ندارد. درعوض، اطلاعات تازه‌اي پيرامون مشخصات دوربين گلکسي S22 Ultra منتشر شده است که ادعا مي‌کنند غول کره‌اي به هر دليلي به سنسور ۱۰۸ مگاپيکسلي خود پايبند خواهد بود.

مشخصات دوربين گلکسي S22 Ultra سامسونگ

به نقل از وب‌سايت کره‌اي The Elec، درست مانند Galaxy S21 Ultra، نسخه ۲۲ نيز از سنسور دوربين اصلي 108 مگاپيکسلي استفاده خواهد کرد. با اين حال، سامسونگ هنوز هيچ سنسور 108 مگاپيکسلي جديدي را معرفي نکرده است، بنابراين نمي‌توان تأييد کرد که آيا اين شرکت در ماه‌هاي آينده از حسگر فعلي موجود استفاده کرده و يا سنسور جديدي را رونمايي خواهد کرد. با توجه به اينکه گفته مي‌شود سامسونگ توليد انبوه سري گلکسي S22 را در ماه نوامبر آغاز مي‌کند، اين شرکت بايد سريعا سنسور جديد قابل استفاده در سري بعدي خود را معرفي کند، درغير اين صورت مجبوريم فرض کنيم که از همان سنسور موجود در Galaxy S21 Ultra استفاده کرده است.

جدا از سنسور اصلي 108 مگاپيکسلي، Galaxy S22 Ultra عملکرد S-Pen را نيز حفظ خواهد کرد و اين بار شايد سامسونگ بتواند برخي پيشرفت‌ها را در اين زمينه انجام دهد؛ بنابراين کاربراني که به سري گلکسي نوت عادت کرده بودند، غيبت آن را از دست نخواهند داد. درست همانطور که پيش‌تر نيز گزارش کرديم، انتظار نمي‌رود که سامسونگ يک دوربين 3D ToF را به ممتازترين عضو خانواده Galaxy S22 بياورد، اما احتمالا داراي يک لنز اولتراوايد 12 مگاپيکسلي با پشتيباني از لرزشگير خواهد بود.
گلکسي S22 Ultra
مشخصات دوربين گلکسي S22 Ultra سامسونگ
همچنين گفته مي شود که سامسونگ از دوربين سلفي 40 مگاپيکسلي براي Galaxy S22 Ultra البته در داخل سوراخ نمايشگر و نه دوربين زير نمايشگر استفاده مي‌کند. با نگاهي به کيفيت تصوير دوربين‌هاي زير نمايشگر، مي‌توان دريافت که چرا اين شرکت نمي‌تواند ريسک استفاده از آن را در رده‌بالاترين پرچمدار سال آينده خود بپذيرد، چراکه اين پرچمداران مي‌توانند انتقادات شديدي را به‌خاطر عدم توانايي رقابت با سري آيفون 13 دريافت کنند. بنابراين با فرض صحت گزارش، اين تصميم سامسونگ کاملا منطقي و درست است.

پيش از اين با شايعه‌اي روبرو شديم که بيان مي‌کرد Galaxy S22 Ultra به‌همراه دوربين 200 مگاپيکسلي تحت برند Olympus معرفي خواهد شد. اين شرايط احتمالاً توجه رسانه‌ها و مصرف‌کنندگان را به خود جلب مي‌کند. با اين حال، در‌حال‌حاضر هيچ صحبت رسمي در مورد اين همکاري مطرح نشده است.

منبع: ترنجی

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا