مشکلات گوارشی از علایم اصلی بیماری کرونا است

مشکلات گوارشی از علایم اصلی بیماری کرونا

مردانی عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: مسمومیت غذایی و مشکلات گوارشی می‌تواند از علایم اصلی بیماری کرونا باشد.

مشکلات گوارشی از علایم اصلی بیماری کرونا است

مسعود مردانی عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به بروز علایم جدید کرونا در دنیا اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام گرفته بیماری کرونا در حال جهش های مختلفی در هر زمان است و این مسئله موضوع جدیدی در خصوص ویروس کرونا محسوب نمی شود.

او ادامه داد: در حال حاضر یکی از علامت های جدید بروز بیماری کرونا ایجاد مشکلات گوارشی و ضعف و بی حالی است به طوری که اگر افرادی دچار استفراغ، اسهال و حتی تهوع شدند بعد از بررسی مسمومیت غذایی این امکان وجود دارد که این علایم از عوارض ابتلای افراد به بیماری کرونا محسوب شود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا تصریح کرد: مشکلات گوارشی مانند مسمومیت غذایی می تواند از علایم ویروس کرونای انگلیسی یا نوع قبلی آن باشد و افراد در صورت مشاهده عوارضی مانند استفراغ و اسهال باید به پزشک مراجعه کرده تا در صورت ابتلا به بیماری کرونا مراحل درمان بیماران هرچه سریع تر شروع شود.

مردانی تاکید کرد: متاسفانه وضعیت کشور در زمینه بیماری کرونای انگلیسی خوب نیست و میزان موارد مراجعه کنندگان و بیماران بستری در مراکز درمانی رو به افزایش است. دورهمی ها و سفرهای نوروزی باعث افزایش میزان موارد بستری و ابتلا در کشور شده است.

او گفت: مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت و در هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند؛ متاسفانه مردم کرونا را عادی فرض کرده اند و شلوغی جاده ها و سطح شهر این موضوع را تایید می کند.

بخوانید!  آمار کرونا 6 اردیبهشت / تعداد جان باختگان به مرز 500 نفر رسيد

عضو کمیته علمی کشوری کرونا ادامه داد: در حال حاضر دید و بازدیدها، دورهمی و ترددهای غیرضروری در سطح شهر باعث افزایش میزان موارد ابتلای افراد به بیماری کرونا و به خصوص ویروس جهش یافته در جامعه می شود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک