ارتباط بین مصرف قهوه و ابتلا به بیماری قلبی عروقی

ارتباط بین مصرف قهوه و ابتلا به بیماری قلبی عروقی

محققان در بررسی‌های اخیر خود دریافتند مصرف طولانی مدت و سنگین قهوه می‌تواند تعداد لیپیدها را در خون افزایش دهد و در نهایت خطر بیماری قلبی عروقی را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

ارتباط بین مصرف قهوه و ابتلا به بیماری قلبی عروقی

به نقل از هندوستان‌تایمز، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف طولانی مدت و سنگین قهوه – شش فنجان یا بیشتر در روز – می‌تواند تعداد لیپیدها (چربی‌ها) را در خون افزایش دهد و در نهایت خطر بیماری قلبی عروقی (CVD) را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

یافته‌های مطالعه جدید محققان استرالیایی نشان می‌دهد مصرف بیش از حد قهوه می‌تواند برای سلامتی قلب شما مضر باشد و باعث مشکلات قلبی شود.

بیشتر بخوانید: خواص قهوه و آشنایی با مضرات نوشیدنی قرن

در نخستین مطالعه ژنتیکی جهانی، محققان مرکز سلامت استرالیا در دانشگاه استرالیای جنوبی دریافتند مصرف طولانی مدت و سنگین قهوه – شش فنجان یا بیشتر در روز – می‌تواند تعداد لیپیدها (چربی‌ها) را در شما افزایش دهد و فرد را در معرض بیماری قلبی و عروقی (CVD) می‌دهد. (CVD) یک اصطلاح عمومی برای شرایطی است که قلب و عروق خونی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث بروز انواع بیماری‌ها می‌گردد.

این بیماری معمولاً با افزایش ذخایر چربی داخل شریان‌ها (آترواسکلروز) و افزایش خطر لخته شدن خون همراه است.

این ارتباط هم مثبت و هم وابسته به دز است، به این معنی که هرچه قهوه بیشتری بنوشید، خطر CVD بیشتر خواهد بود.

هیپونن محقق این پژوهش می‌گوید: مطمئناً بحث های علمی زیادی در مورد جوانب مثبت و منفی قهوه وجود دارد اما درک کامل این که چگونه یکی از نوشیدنی‌های پرمصرف در جهان می‌تواند بر سلامتی ما تأثیر بگذارد، ضروری است.

هیپونن در ادامه خاطرنشان کرد: سطح بالای چربی خون یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری‌های قلبی است و از آنجا که دانه‌های قهوه حاوی یک ترکیب بسیار قوی برای بالا بردن کلسترول (کافستول) هستند، بررسی آنها ضرورت داشت.

 

مجله اینترنتی تحلیلک