جمعه/ 30 مهر / 1400

معروف‌ ترین گاو دنیا وارد گینس شد

اخیرا کتاب رکوردهای گینس از طریق سایت‌های خود عنوان کرده که رانی کوتاه ترین گاو در جهان است و با اختلاف از گاو هندی به نام  مانیکیام  که ۶۱ سانتی متر ارتفاع داشت کوتاه‌تر است.

ارتفاع رانی ۵۱ سانتی‌متر و طولش ۶۶ سانتی‌متر بوده‌است. انتشار عکس‌های این گاو در فضای مجازی سروصدای زیادی در جولای گذشته به پا کرده بود.

AndroidOnlineNewsImage

با وجود منع رفت و آمد به دلیل شیوع ویروس کرونا، هزاران بنگالی به مزرعه ای که رانی در حومه دکا زندگی می‌کرده و به سختی قدش از قد خروس بیشتر می شده هجوم آوردند. مرگ این گاو به دلیل مشکلات دستگاه گوارش و به دلیل قد کوتاه آن رخ داده بود.

AndroidOnlineNewsImage
صاحب این گاو “کازی محمد ابوسفیان” مالک شرکت تولیدات کشاورزی گفت: فیلم‌های زیادی را براساس همان استانداردهایی که گینس از ما خواسته بود برای آنها ارسال کردیم، هم‌چنین گزارش‌هایی از شرایط زندگی رانی را که نشان می‌دهد به طور طبیعی مرده است، برای کارشناسان گینس ارسال کردیم.

کارشناسان گینس در حقیقت می‌خواستند مطمئن شوند که این گاو به وسیله آمپول‌های هورمونی کوتوله نشده باشد برای همین تمام شرایط جسمانی این گاو را برای رفع هرگونه شک و گمان فرستادیم. درحال حاضر با دو احساس درگیر هستیم؛ از طرفی خوشحالیم که نام رانی در کتاب گینس ثبت شد و مورد توجه قرار گرفت از طرفی به خاطر مرگ آن بسیار ناراحت هستیم.

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

منبع: تابناک با تو

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا