شنبه/ 24 مهر / 1400

مهدوی‌ کیا تیمش را شناخت

تیم ملی فوتبال امید که از هم اکنون با سرمربیگری مهدی مهدوی کیا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و هدف نهایی خود یعنی صعود به المپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده می شود، به پایان اردوی مقدماتی خود در کمپ تیم های ملی رسید.

با اتمام این اردو که در سه مرحله و با حضور ۶۶ بازیکن از لیگ های برتر و امیدهای کشور برگزار شده بود، در نهایت فهرست مقدماتی تیم ملی مشخص شد تا او به شناخت اولیه از بازیکنان مدنظر خود دست یافت و نفرات مدنظر خود را به فدراسیون فوتبال اعلام کرد. در واقع این اتفاق در آخرین روز از مهلت قانونی AFC به کشورها برای اعلام فهرست مقدماتی انجام شد.

در حال حاضر اسامی ۵۰ بازیکن به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده اما قرار است اردوهای آینده با بازیکنان اصلی و در حدود ۳۰ نفر برگزار شود و در همین مدت چندین دیدار دوستانه با تیم های لیگ برتری برگزار می شود تا امیدهای ایران به نهایت آمادگی خود دست یابند.

طی روزهای آینده و ظرف مدت یک ماه باقی مانده تا برگزاری مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در تاجیکستان، تیم ملی امید در اردوی چند مرحله ای و بلند مدت به سر خواهد برد.

نپال، لبنان و تاجیکستان سه تیمی هستند که در این مرحله برای کسب عنوان نخست و صعود مستقیم با ایران به رقابت می پردازند و نیم نگاهی هم به قرار گرفته در رتبه دوم گروه به منظور قرار گرفتن در زمره برترین تیم های دوم وجود دارد. با این حال فدراسیون فوتبال و کادرفنی تیم ملی امید روی کسب رتبه نخست در گروه نه چندان دشوار مرحله مقدماتی تمرکز کرده اند.

در حال حاضر دو مربی خارجی و چند دستیار داخلی مهدوی کیا را در اردوها همراهی می کنند و صحبت ها از اضافه شدن یک مربی خارجی دیگر به تیم ملی است که مستقیما با انتخاب مهدوی کیا خواهد بود.

تیم ملی در روزهای پنجم، هفتم و نهم آبان به ترتیب با نپال، لبنان و تاجیکستان رو به رو می شود و در صورت کسب سهمیه مسابقات نهایی، در خرداد ۱۴۰۰ در کشور ازبکستان حاضر خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا