سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

مواد اولیه واکسن‌ های‌ کرونا در داخل تولید می‌ شود

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه قرار است که شرکت های دانش بنیان مواد اولیه واکسن‌ های‌ كرونا را به تولید برسانند، گفت: شرکت ها و نوع مواد اولیه برای تولید در داخل مشخص شده اند.

تولید مواد اولیه واکسن‌ های‌ کرونا در داخل ایران

دکتر مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه ما در معاونت علمی و فناوری، شرکت های دانش بنیان را برای تولید مواد اولیه واکسن مشخص کردیم، بیان کرد: از سوی دیگر یک کار مشترکی با بنیاد برکت در خصوص حمایت از تولید کنندگان مواد اولیه واکسن انجام دادیم.

به گفته قانعی اگر مواد اولیه را تولید نکنیم قطعا برای تولید واکسن به مشکل بر می خوریم که این کار در حال انجام است.

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه با تولید مواد اولیه، هزینه تولید واکسن کاهش پیدا می کند و این باعث می شود واکسن با قیمت مناسب تری به دست مردم برسد، خاطر نشان کرد: همچنین تولید مواد اولیه باعث می شود مطمئن باشیم که واکسن به موقع تولید می شود و از سوی دیگر کمبود مواد اولیه باعث پیشگیری از تولید نخواهد شد.

وی در خصوص اینکه چند نوع مواد اولیه برای تولید واکسن کرونا نیاز است، بیان کرد: ۴ نوع از مواد اولیه واکسن کرونا خیلی مهم هستند ولی چندین نوع ماده مبتنی بر پلتفرم های واکسن نیاز است که در حال برنامه ریزی برای تولید آنها هستیم.

قانعی با تاکید بر اینکه برای تولید همه انواع مواد اولیه واکسن کرونا در کشور برنامه ریزی شده است، عنوان کرد: برای تولید مواد اولیه هر یک از واکسن های مبتنی بر ویروس غیرفعال، پروتئین، حامل های ویروس و… برنامه ریزی شده و هر یک از این ها به صورت جداگانه صرفه جویی های ارزی زیادی برای کشور خواهند داشت.

منبع: مهر

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا