سه‌شنبه/ 6 مهر / 1400

نایب قهرمانی تیم‌ ملی شطرنج دانشجویان مرد ایران در آسیا

آخرین روز رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا برگزار و بازیکنان در سه دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان  تیم ملی دانشجویان ایران با کسب ۲۲.۵ امتیاز به مقام نایب قهرمانی رسید.

در رده بندی انفرادی که با شرکت ۵۲ دانشجو از ۱۲ کشور برگزار شد، استاد بین المللی سید خلیل موسوی در دور هفتم پس از تساوی با حریف چینی، نتیجه بازی دور هشتم را به استاد بزرگ هندی واگذار کرد و با پیروزی بر استاد بین المللی سنگاپوری در دور پایانی  با ۶.۵ امتیاز و با امتیاز برابر با بازیکن چین، عنوان چهارم انفرادی را کسب کرد.

استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در دورهای هفتم و هشتم نتیجه بازی ها را به اساتید هندی واگذار کرد و در دور نهم، استاد بزرگ اندونزیایی را شکست داد و ۵.۵ امتیاز برای تیم ایران به دست آورد. مهدی غلامی اوریمی دیگر بازیکن ۵.۵ امتیازی تیم ایران در روز آخر ۲ امتیاز کامل از استاد فیده قزاقستانی و بازیکن فلسطینی کسب کرد و نتیجه بازی دور هشتم را به طاهر یوسف، بازیکن اندونزیایی واگذار کرد. امیرحسین کاشفی نیز در دور هفتم مغلوب استاد فیده اندونزیایی و در دور هشتم موفق به شکست استاد فیده سوری شد، کاشفی در بازی آخر نتیجه بازی را به استاد بین المللی هندی واگذار کرد و پنج امتیاز برای ایران به‌دست آورد.

بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم ملی شطرنج دانشجویان ایران با کسب ۲۲.۵ امتیاز پس از تیم هند (۲۴ امتیاز) در جایگاه دوم رده بندی تیمی قرار گرفت و تیم های مالزی و اندونزی با ۲۲ امتیاز سوم و چهارم شدند. بنابر قوانین مسابقات آنلاین، این نتایج در حال حاضر نتایج اولیه است و نتایج نهایی رقابت‌های دختران و پسران پس از بررسی‌های فنی اعلام می‌شود.

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۱ با کسب عنوان نایب قهرمانی تیم دختران و مقام نایب قهرمانی تیم پسران و کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی در بخش انفرادی دختران بسته شد.

دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی برگزار شد.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا