اخبار اخبار مالیاتی خبرهای داغ

نحوه تعیین مالیات اینفلوئنسر‌ها/ فعالیت تبلیغاتی مشمول مالیات می شود

نحوه تعیین مالیات اینفلوئنسر‌ها، معاف از مالیات،

اینفلوئنسر‌ها باید مالیات پرداخت کنند

معاون سازمان امور مالیات گفت: دستیابی به میزان درآمد اینفلوئنسر‌ها و هنرمندان با بررسی و ردیابی تراکنش‌های بانکی این افراد مشخص شده و مالیات آن‌ها به راحتی قابل تشخیص است. محمود علیزاده معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به چگونگی نحوه تعیین مالیات اینفلوئنسر‌ها و هنرمندان در سال آینده اظهار کرد: این موضوع که اینفلوئنسرها و هنرمندان باید معاف از مالیات باشند، درست نیست. تاکنون اقداماتی غیر از فعالیت ها‌ی فرهنگی که به موضوع ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌های مستقیم اشاره می کند مانند درآمد حاصل از بازیگری مشمول مالیات نبوده است.

او ادامه داد: این قانون در بودجه سال ۱۴۰۰ در حال حاضر در مجلس مطرح شده است. درآمد بازیگران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از مالیات معاف می‌شوند. از درآمدهای بیشتر از سقف تعیین شده نسبت به درآمد حاصل از فعالیت‌های فرهنگی از جمله بازیگری مالیات اخذ می‌شود.

درآمد اینفلوئنسر‌ها مشمول مالیات می شود

این مسئول مالیاتی تصریح کرد: اگر این افراد فعالیت‌های دیگری غیر از بازیگری مانند فعالیت‌های تبلیغاتی یا ارائه خدمات در قالب تبلیغات انجام دهند، درآمد و دریافتی حاصل از این فعالیت ها مشمول مالیات می شود. با توجه به خود اظهاری که مودیان انجام می‌دهند نسبت به اخذ مالیات از سوی سازمان مالیاتی اقدام خواهد شد.

نحوه تعیین مالیات اینفلوئنسر‌ها

علیزاده افزود: اینفلوئنسرها هر نوع درآمدی داشته باشند، باید اظهار کنند. با توجه به اینکه مکانیسم‌های تعریف شده از جمله بررسی‌ها بر روی تراکنش‌های بانکی این افراد صورت گرفته، سازمان مالیاتی هم به درآمد‌ها رسیدگی خواهد کرد و آنها هیچ گونه معافیتی ندارند. همچنین دریافتی هایشان به عنوان درآمدهایی است که مشمول مالیات خواهد بود.

بخوانید!  بحثی پیرامون ماده 1 قانون مالیاتهای مستقیم و نکات مربوطه

با توجه به اعلامی که کارفرمایان و پرداخت کنندگان نسبت به مطالبه مالیات انجام می‌دهند، همچنین با بررسی و ردیابی تراکنش های بانکی به میزان درآمدها دست می یابیم. با توجه به اینکه تکالیفی به موجب ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم برا‌ی پرداخت کنندگان گذاشته شده است و اشخاص باید پرداخت‌های خود را به این گونه افراد (اینفلوئنسرها) مشخص کنند، مالیات آن‌ها به راحتی قابل تشخیص است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

اعمال عوارض برای کالاهای دارای پسماند مخرب محیط زیست

محمد مهدیان

به دنبال اعتماد آفرینی و جلب رضایت مودیان هستیم

محمد مهدیان

آمار کرونا سیزدهم اسفند ۹۹

فاطمه مجیدی