پنجشنبه/ ۳ تیر / ۱۴۰۰

نخل طلای افتخاری جشنواره کن به جودی فاستر اهدا می شود

نخل طلای افتخاری جشنواره کن توسط اسپایک لی، رئیس هیأت داوران به جودی فاستر اهدا خواهد شد.

جودی فاستر گیرنده نخل طلای افتخاری جشنواره کن

نخل طلای افتخاری جشنواره کن توسط اسپایک لی، رئیس هیأت داوران به جودی فاستر اهدا می گردد. وی همچنین میهمان افتخاری مراسم افتتاحیه خواهد بود و در این مراسم از وی تجلیل می شود.

14000313000016 Test NewPhotoFree

پیش از این جایزه افتخاری به ژان مورو، برناردو برتولوچی، جین فوندا، ژان پل بلموندو، مانوئل دو اولیویرا، ژان پیر لئو، اگنس واردا و آلن دلون تعلق گرفته بود.

این جشنواره از فاستر، هنرپیشه، کارگردان و تهیه کننده دو بار برنده جایزه اسکار، به خاطر «سفر هنری درخشان، شخصیتی منحصر به فرد با تعهدی سرسختانه و در عین حال قوی به مسائل مهم زمانه ما»، تقدیر خواهد کرد.

همانطور که قبلاً اعلام شده بود، اسپایک لی ریاست هیئت داوران مسابقه را بر عهده خواهد داشت. «آنِت»(Annette) ساخته «لئو کاراکس» با بازی «آدام درایور» و «ماریون کوتیار» در شب افتتاحیه به نمایش جهانی می رسد.

14000313000015 Test NewPhotoFree

«جودی فاستر»، هنرپیشه، کارگردان و تهیه‌کنندهٔ ۵۸ سالۀ آمریکایی که با ایفای نقش در «سکوت بره‌ها» اثری فاخر را به یادگار گذاشت، امسال میهمان افتخاری «مراسم افتتاحیه» جشنواره فیلم کن فرانسه خواهد بود.

جودی فاستر ضمن استقبال از این تصمیم جشنواره در بیانیه‌ای اعلام کرد: «جشنواره کن جشنواره‌ای است که من به آن بسیار مدیونم و زندگی من را کاملاً تغییر داده است. اولین حضور من در این جشنواره تعیین کننده بود و نمایش یکی از فیلم‌هایم در جریان آن، همیشه رویای من بود.»

اولین بار در سال ۱۹۷۶ میلادی بود که از جودی فاستر در جریان فستیوال کن تقدیر شد. او در آن زمان تنها ۱۳ سال داشت و از پله‌های سن بالا رفت تا نخل طلایی جشنواره را برای ایفای نقش در فیلم «راننده تاکسی» دریافت کند. اکنون پنجاه و پنج سال پس از این رویداد، بار دیگر در این مراسم حاضر خواهد شد تا نخل طلایی دیگری را این به افتخار «یک عمر فعالیت هنری» دریافت کند.

منبع: خبرگزاری فارس

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا